Кредитні картки українських банків
Кредитними картками користуються зараз всі – від студентів до пенсіонерів. Finance credit розповість про специфіку роботи з кредитними картками та дасть відповіді на всі запитання.
- Універсальна GOLD картка ПриватБанку Подати заявку Огляд Істотні характеристики послуги Попередження
Кредитна картка випускається фінансовою установою, яка дозволяє її власнику брати гроші в борг у емітента для покупок. Кредитні картки – це пластикові карти (стандартного розміру гаманця), які містять коротку смужку магнітної стрічки і / або чіп даних, що містить інформацію, яка повідомить пристрою для читання кредитних карт, хто є власником кредитної картки, номер його рахунку і т. д. Це дозволяє власникам кредитних карт оплачувати товари або послуги кредитом, замість того, щоб використовувати готівку.
Як отримати кредитну карту?
Основні кредитні карти випускаються банками або іншими великими фінансовими компаніями. Зазвичай існує велика різноманітність типів кредитних карток, в залежності від потреб клієнта.
Багато великих магазинів або мереж тепер пропонують свої власні кредитні картки, часто надаючи клієнтам знижки або винагороди. Може бути простіше отримати схвалення для цього типу кредитної картки, однак ці карти можуть бути обмежені у використанні тільки в деяких роздрібних магазинах.
Оформити кредитну карту може будь-який громадянин України, старший за 18 років. Однак, за замовчуванням картка з кредитним лімітом не буде містити коштів або ж міститиме базовий мінімум (у кожного банку він свій). Для отримання позики або збільшення кредитного ліміту, банк повинен впевнитись у благонадійності клієнта. Умови відкриття або розширення кредитного ліміту залежать від фінансового положення клієнта і його кредитного рейтингу. Останній формується на базі історії погашення попередніх позик як з використанням кредитної картки, так і за допомогою інших типів позик.
Використання кредитної картки
Кожна обліковий запис кредитної картки має максимальний ліміт коштів, які можуть бути списані протягом певного періоду і в цілому.
Власники кредитних карток мають можливість зайняти певну суму грошей у емітента кредитної картки, яка буде повернена протягом 30 днів без відсотків.
Більшість емітентів кредитних карт стягують відсотки за позички, термін погашення яких перевищує 30 днів. Пропущені строки платежів, а також несплата боргів по кредитній карті негативно вплинуть на кредитний рейтинг.
Навіщо використовувати кредитну карту?
Пропозиції від банків оформити кредитні картки часто викликають у людей сумніви, так як вони можуть легко призвести до заборгованості, якщо платежі не можуть бути покриті протягом необхідного періоду часу. Однак, якщо людина вміє розпоряджатись своїми та позиковими коштами і вчасно повертає борги, то підстав нервувати немає. За допомогою кредитки також можна покращити свій кредитний рейтинг. У багатьох випадках наявність хорошої кредитної історії може стати підставою для затвердження майбутніх позик. Крім того, простота використання кредитних карток усуває необхідність в готівці, роблячи як особисті, так і онлайн-покупки простими і швидкими.
Кредитна та дебетова карта – в чому різниця?
І кредитна, і дебетова карта – корисні інструменти, які дають власникам можливість здійснювати покупки без готівки. Обидві карти також вимагають вводу ПІН-коду власників карток при здійсненні трансакцій.
Крім того, дебетові картки можна використовувати для покупок в деяких магазинах, де кредитні карти використовувати не можна. Однак між цими двома картами є відмінності, і найбільш очевидним є джерело коштів, які використовуються для покупок.
- Кредитна карта використовує кошти з банку, підтверджені з використанням кредитної лінії власника. При подачі заяви на отримання карти проводиться ідентифікація для створення облікового запису на ім’я власника кредитної карти. Тим часом, дебетова карта знімає гроші прямо з банківського рахунку власника картки.
- По кредитній карті може стягуватися комісія, особливо якщо позикова сума не повертається в повному обсязі протягом зазначеного пільгового періоду. З дебетової карти комісія не стягується, оскільки покупки оплачуються в режимі реального часу через банківський рахунок власника.