Страхові компанії

Страхування – важливий процес для захисту свого майна та здоров’я. Ознайомтесть з тим, як працюють страхові компанії та які послуги вони надають.

Страхова компанія – юридична особа або організація, яка займається наданням послуг зі страхування громадянам. Клієнти страхових компаній купляють впевненість в тому, що, в разі необхідності, їм буде виплачено страхове відшкодування в повному обсязі.

Як працює страхова компанія?

Механізм працює таким чином – куплених страхових полісів багато, а страхових випадків – мало. Через це, ті, у кого стрався страховий випадок, можуть розраховувати на відшкодування збитків, іноді значно більше, ніж сплачений страховий внесок. Йде перерозподіл коштів внески тих, у кого нічого не сталося, йдуть на виплату постраждалим в страховому випадку осіб.

страхові компаніїСтрахова компанія має справу з оцінкою ймовірності настання страхового випадку та з оцінкою ризику. Чим нижча ймовірність настання випадку, тим дешевше страховий внесок. Розмір внеску розраховується страховою компанією таким чином, щоб обсяг всіх виплат становив не більше 75-80% від усіх отриманих внесків. Решта грошей йдуть на витрати, які є в будь-якій організації: зарплати співробітникам, утримання офісів, виготовлення правил і бланків полісів та інше.

Види страхування

Існує досить багато напрямків, в яких здійснюють діяльність страхові компанії на ринку. Види страхування класифікуються на обов’язкове і добровільне страхування.

 • Обов’язкове страхування – це коли обов’язок укласти договір страхування виникає в силу закону і ігнорування цього обов’язку може призвести до фінансових санкцій. (ОСЦПВ, страхування туристів, страхування пасажирів).
 • Добровільне страхування – це коли страхувальник добровільно, для захисту свого майна, життя або здоров’я, а також інших інтересів укладає договір страхування.

Зазвичай можна зустріти таку класифікацію (класифікація в залежності від об’єкту страхування):

 • особисте страхування;страхування здоров'я
 • майнове страхування;
 • страхування підприємницьких ризиків;
 • страхування відповідальності.

Особисте страхування

Особисте страхування – це найрозповсюдженіша категорія. В особистому страхуванні об’єктом страхування є життя, здоров’я, працездатність і пенсійне забезпечення страхувальника або застрахованої особи.

 • Страхування життя – це гарантія виплати застрахованій особі при настанні страхового випадку або досягненні певного віку, визначеної договором страхування, грошової суми.
 • Страхування від нещасних випадків – об’єктом страхування є інтереси застрахованої особи в разі втрати здоров’я або смерті в результаті нещасного випадку. В даному виді страхування страховими подіями є травми і інші тілесні ушкодження, опіки, отруєння, переохолодження і обмороження; інвалідність і смерть застрахованого.
 • Медичне страхування гарантує отримання медичної допомоги як за рахунок коштів добровільного накопичення ДМС, так і за рахунок коштів держави – ОМС.

Обов’язкове медичного страхування (ОМС) – різновидособисте страхування соціального страхування, створене для забезпечення громадян при настанні страхового випадку мінімумом безкоштовної медичної допомоги, що надається за рахунок коштів бюджету і позабюджетних фондів.

Метою добровільного медичного страхування (ДМС) є забезпечення громадян додатковими медичними послугами, що не входять до переліку обов’язкових медичних послуг, гарантованих державою за полісом обов’язкового медичного страхування.

 • Страхування дітей полягає в тому, щоб компенсувати витрати на відновлення здоров’я дитини після перенесеного захворювання, нещасного випадку або настання інвалідності. Страхувальниками можуть бути батьки, близькі родичі, опікуни або піклувальники. Строгих обмежень за строком страхування і віком застрахованого немає.
 • Пенсійне страхування – виплати за таким типом страхування надаються тільки при досягненні пенсійного віку. Пенсійне страхування підрозділяється на обов’язкове і добровільне.
 • Страхування пасажирів є обов’язковим до виконання і здійснюється на автомобільних, повітряних і водних видах транспорту. Його метою є покриття витрат на лікування або грошова виплата в разі втрати працездатності або смерті застрахованого. Розмір страхової виплати варіюється в залежності від виду транспорту. Страховий збір в основі вже включений у вартість квитка. Наприклад, страхування пасажирів при здійсненні перельоту на літаках тощо.

Туристичне страхування

Туристичне страхування – це страхування медичних і медико-транспортних витрат громадян, що виїжджають за кордон. Незважаючи на те, що в Україні цей вид страхування добровільний, у багатьох країнах наявність такого поліса – обов’язкова умова при видачі візи.

Збираючись у подорож за кордон, одним з важливих пунктів є оформлення туристичного страхування. Медицина за кордоном, як правило, дорога і щоб не зіпсувати собі відпочинок слід заздалегідь подумати про страховку. 

Туристичне страхування дуже часто потрібне для отримання візи, особливо це стосується Європейського союзу. Без неї не дозволять в’їхати в країну.

Крім того, страхування в подорожі заощадить вам досить багато грошей, так як лікування за кордоном дорожче, ніж в Україні. 

Зелена карта

страхування транспортного засобуДо туристичного страхування також можна віднести Зелену карту. Міжнародний страховий поліс Зелена карта дозволяє туристам подорожувати на автомобілі за межами країни. Якщо турист потрапить в ДТП на території однієї з 46 країн-учасниць системи Зелена карта, автомобіль, який отримав пошкодження, буде відремонтовано за рахунок страхового відшкодування. Якщо в аварії постраждають пасажири, страховка покриє витрати на лікування за стандартами країни перебування. Страхувальник не обов’язково повинен бути власником автомобіля. Договір слід укласти не раніше, ніж за 30 днів до початку терміну страхування.

Автострахування

Найбільше страхових полісів припадає на автострахування – ОСЦПВ та КАСКО

Вибираючи страховий продукт, слід ознайомитися з його особливостями. КАСКО і ОСЦПВ – види страхування, що істотно відрізняються один від одного.

ОСЦПВ (автоцивілка) – вид обов’язкового страхування, КАСКО –страхування майна добровільного. У першому випадку страхуванню підлягає майно третіх осіб. Іншими словами, якщо водій, який застрахував ТЗ по автоцивілці, винен в аварії, то компанія-страхувальник відшкодовує збиток тільки постраждалій стороні. Винуватець оплачує ремонт свого транспорту самостійно. КАСКО ж пропонує більш широкий спектр послуг – захист транспорту від угону, крадіжок, підпалу, стихійних лих, в тому числі виплата компенсації винуватцю аварії. Можна придбати поліс автоцивілки та додатково купити КАСКО, але не навпаки. 

На сайті Finance Credit розміщені компанії, які надають страхові поліси на вигідних умовах. Зверніть увагу на наші пропозиції.

FAQ

Чи можна укласти договір страхування для іншої людини?

Застрахувати можете як себе, так і інших. При необхідності можна оформити страхування для групи до 50 осіб, при цьому не подорожуючи.

Коли необхідне оформлення Зеленої карти?

Зелена карта обов'язкова при подорожі туристів до ЄС та інших “країн Зеленої карти” Албанії, Андорри, Азербайджану, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Ізраїлю, Ірану, Македонії, Марокко, Молдови, Росії, Сербії, Тунісу, Туреччини, України, Чорногорії.

Хто може укладати дорожнє страхування?

Дорожнє страхування може купити будь-хто. Це означає, що для укладення дорожнього страхування Ви не повинні бути занесені до реєстраційного свідоцтва транспортного засобу. Наприклад, Ви можете швидко і просто оформити дорожнє страхування члену сім'ї або другу, у якого в даний момент немає можливості оформити поліс.

Чи можна купити страхування з датою початку в майбутньому?

Так. Початок страхування КАСКО може бути через 56 днів у майбутньому. Початок дорожнього страхування може бути до півроку і страхування подорожі на рік в майбутньому.