Ви взяли кредит, сталося щось непередбачене і ви не встигли його віддати, колектори обривають ваш телефон вже тиждень, але і на цьому не зупиняються – дзвонять роботодавцю, мамі, татові, бабусі або навіть вашому сусідові. І якщо свій номер ви самі залишили, то як колектори дізнаються номери телефонів родичів, батьків і друзів? Насправді способів досить – про них і піде мова в цій статті.
Ледь не кожен позичальник, який хоч раз не виплачував кредит вчасно та ігнорував менеджерів МФО зіштовхувався з пресингом колекторів. Дзвінки колекторів – це перше, що буде якщо не платити мікрозайм.
Колектори – це люди, які є посередником між банком і боржником. Своїми діями вони прискорюють повернення грошей з особи, яка оформила кредит в МФО або банку. Найчастіше колекторські агентства мають свій штат співробітників і користуються різними «методами» боротьби з боржниками.
Якщо людина оформила позику в мікрофінансовій організації і має проблеми з поверненням боргу, то колектори неодмінно почнуть свою діяльність. Спочатку вони починають дзвінки на мобільний телефон, а потім приходять безпосередньо додому до боржника.
Питання, як колектори дізнаються номери телефонів, неодмінно турбувало вас. Вони ніби стежать за вами, дзвонять у найменш підходящий час та тиснуть на боржника морально. Через розвиток технологій уникнути попадання особистої інформації в мережу набагато складніше, адже з’явилися різні бази даних з відкритим доступом. Будь-який користувач інтернету може знайти дані про особу, якщо знає особливі сервіси пошуку. Крім того, МФО можуть самі надавати дані про своїх клієнтів.
Про те, як колектори дізнаються номери телефонів в Україні, ви дізнаєтеся у статті.
Звідки у колекторів номери родичів?
Колектори рідко обмежуються дзвінками тільки боржнику. Зазвичай вони ще набридають близьким людям позичальника. І все ж, як колектори дізнаються номери телефонів батьків та родичів? Легше за все добувати інформацію з єдиної колекторської бази для МФО і колекторів під назвою “Піранья”, де зібрані всі дані українців та їхніх родичів, мобільні, міські і робочі телефони.
Також у колекторів є відкриті бази фізичних осіб, де є інформація з комунальних служб, з державних і приватних структур, де ви могли згадуватися і ваше ім’я прив’язане до певного номеру, тому пошук контактів ваших родичів для них не складає ніяких труднощів.
У більшості випадків співробітники оперативних підрозділів та інших структур, які мають певний доступ до інформації, можуть допомагати колекторам та надавати їм необхідні номери та навіть адреси.
Якщо дивитися з позиції закону – це є грубим порушенням, оскільки дані особи не давали згоду на обробку своїх персональних данних і викладання їх у відкритий доступ. Будь-який користувач інтернету може знайти дані про особу, якщо знає особливі сервіси пошуку.
Де МФО беруть телефони друзів?
З родичами ви можете проживати під одним дахом та мати документи, які вас пов’язують, але як як колектори дізнаються номери телефонів друзів? Відповідь на це питання до смішного проста – вони знаходять їх через сторінки в соц. мережах.
У соціальних мережах зараз сидить мало не кожен громадянин країни. При реєстрації вписуються дані користувача, які зберігаються там до видалення особистої сторінки. Сама інформація може бути двох видів – відкритою і закритою.
Відкрита розташовується на головній сторінці профілю, її видно всьому інтернету. Закриті дані робить сам користувач, так як у багатьох соц. мережах можна приховати персональну інформацію про себе. Часто люди самі залишають свої номери телефону та не приховують список своїх друзів. Провівши декілька годин у пошуку друзів по фотографіям та позначкам можна виявити майже все коло спілкування боржника, чим і користуються колектори.
А що можуть зробити колектори в Україні, якщо користувач приховав свою сторінку? Існують хакери, які мають безліч способів взлому сторінки і з легкістю «викачають» всі ваші дані.
Щоб не ризикувати своєю особистою інформацією, варто посилити захист для входу на сторінку – авторизація через мобільний телефон, складний пароль і т.д.
Як банки дізнаються номери родичів?
Якщо МФО іноді не мають інформації про боржника, то банки користуються великими реєстрами та базами даних, що допомагає вистежити позичальника без великих зусиль. Розглянемо, як банки дізнаються номери телефонів родичів.
Бюро історій кредитів і позик – мережа збору інформації про всіх проблемних боржників. Якщо у позичальника були проблеми з виплатою боргу, то він потрапляє в базу даних бюро.
Сама організація є комерційною, тому продає інформацію про боржників за гроші. Споживачами виступають банки і МФО, так як через цей сервіс вони переконуються в платоспроможності боржника на стадії укладання договору.Це одна з відповідей, звідки колектори беруть номери родичів і друзів, так як це може входити в інформацію про позичальника.
Навіть якщо людина викинула сім-карту, замінила її на іншу, і хоче взяти нову позику, але за старим паспортом, її нинішній номер неодмінно дізнаються колектори. Адже ні для кого не секрет, що банки і МФО хоча і є конкурентами, але постійно обмінюються між собою інформацією про боржників з метою зменшення шахрайств серед клієнтів.
Інші способи, як колектори дізнаються номери телефонів
На питання “як мфо дізнаються номери телефонів родичів?” існує ще безліч відповідей. Деякі оператори мобільного зв’язку можуть віддати дані боржників колекторам, що абсолютно незаконно. Вони продають саме інформацію про прив’язку номеру телефону до певної особистості, а колектори далі шукають інформацію через інші доступні канали.
Бувають випадки, коли колектори шукають боржників по фотографії, адже багато пошукових систем мають таку технологію і дозволяють користуватись нею всім бажаючим. По фото можна знайти соц. мережі, а на особистій сторінці позичальника взяти телефон та контакти батьків та друзів.
Колектори можуть просто запостити пошук людини у групу міста під прикриттям якоюсь драматичною новиною (людина загубилась, потрапила в біду, тощо) в будь-якій соц. мережі і є дуже великий шанс, що їм можуть допомогти.
Є навіть можливість перевірити, які ще сторінки зареєстровані на ту пошту, яку ви вказали при оформленні кредиту.
Що ще потрібно знати?
Ні для кого не секрет, що деякі (якщо не більшість) співробітники колекторських компаній раніше працювали в правоохоронних структурах. Як не є секретом і те, що багато комп’ютерних баз персональних даних, доступ до яких формально обмежений, насправді можна просто купити або отримати безкоштовно, використовуючи знайомства. Це ще одне джерело, звідки колектори і мфо знаходят номері родичів боржника.
Ті, хто в минулому брав участь в розслідуваннях справ, з часом вчаться міркувати логічно і проводити зв’язки між подіями. Тому, використовуючи наявні зачіпки, ненав’язливо опитуючи колег, сусідів, працівників навколишніх торгових точок, вони починають активно «копати», і швидко знаходять потрібну інформацію про боржника.
Ще раз зауважимо, що більшість методів колекторів – незаконні і направлені на те, щоб морально вас знищити через вплив на ваших близьких. Не піддавайтесь на провокації та намагайтесь вчасно закривати кредити для уникнення подібних ситуацій.
Радимо дізнатися: як законно позбутися кредиту
FAQ
Що треба робити для уникнення передачі особистих даних?
Декілька простих рекомендацій, які допоможуть не тільки уникнути уваги колекторів, а ще і захистити свої дані від чужих очей:
- не залишайте свої дані на сайтах, якщо не впевнені у надійності їх захисту. Краще користуватись нікнеймом і не заповнювати поля, які можна залишити пустими. Більшість сайтів не вимагає у вас підтвердження особистої інформації, тому при можливості уникайте розповсюдження даних про себе.
- думайте, що ви виставляєте у соц. мережах. Навіть фотографія з друзями на відпочинку може допомогти колекторам зіпсувати ваше життя. Якщо ви не виплачуєте борг, будьте обережні з власним контентом.
- не авторизуйтесь на незнайомих сайтах за допомогою соціальних мереж. Краще витратьте зайву хвилинку та пройдіть звичайну процедуру реєстрації без вказання особистої інформації.
Як уникнути дзвінків колекторів, якщо вони вже знайшли номер?
Не переймайтесь, це теж реально. Нещодавно в Україні з’явились закони, які забов’язують колекторів припинити дзвінки після 22.00. Якщо все ж дзвінки не припинились, поставте на свій телефон додаток-антиколектор. Він перевіряє номери по базі даних колекторів і не пропускає ті номери, з яких погрожували позичальникам. Також ви можете ознайомитися з додатковою інформацією, яка допоможем вам зрозуміти, як позбутися дзвінків колекторів в Україні у 2020 році.
Навіщо колектори дзвонять родичам та друзям?
Як відомо усім, хто любить полювання, треба спочатку знесилити жертву, а потім добивати. Саме по такому методу працюють і колектори. Вони намагаються зруйнувати ваше життя, але тиснуть на друзів та близьких. Відомо багато історій, коли дружина йшла від чоловіка через постійні погрози, а друзі відмовлялись підтримувати стосунки з боржником. Усі дії колекторів мають провокативний характер та направлені на те, щоб якнайшвидше “вичавити” борг з позичальника.
Що колектори не в праві робити по закону?
Взаємодія колектора з будь-якими третіми особами (членами сім’ї боржника, родичами, іншими проживаючими з боржником особами, сусідами та ін.) може здійснюватися тільки при одночасному дотриманні двох умов:
- Є письмова згода боржника;
- Третьою особою не виражено незгоду на здійснення з ним взаємодії.
Так само колекторам заборонено розкривати відомості про прострочену заборгованість необмеженому колу осіб, в тому числі шляхом розміщення відомостей в Інтернеті, на житловому приміщенні, будинку, спорудженні, а також повідомлення за місцем роботи боржника.