Кредит на бізнес

Кредит на бізнес – важливий етап у житті будь-якого підприємця. Ми допоможемо вам взяти кредит на бізнес, розглянемо доступні методи і порадимо надійні організації, які можуть запропонувати бізнес-займ.

Напевно ви чули про компанії, які пропонують позики швидко і цілодобово, «до зарплати» фізичним особам. Деякі з них надають послуги малому та середньому бізнесу, тому невелику суму і на короткий термін можна запозичити у них.

Крім приватних мікрофінансових організацій, існують державні, які надають позики для бізнесу з бюджету держави. Це різні фонди підтримки і розвитку малого підприємництва, фонди кредитування малого бізнесу, центри мікрофінансування.

Умови кредитів для бізнесу

Від мікрофінансової організації ви можете отримати не більше 300 000 грн і, як правило, займ видається на термін не більше року. Відсоткова ставка різна і до кожного застосовується індивідуальний підхід. Найбільш приваблива процентна ставка у державних МФО: вона значно нижче, ніж у приватних, але для отримання позики вам доведеться докласти більше зусиль. Комерційні мікрофінансові організації запитують мінімум інформації, але переплата по кредиту виходить істотна. Пакет документів, необхідний для отримання позики, слід уточнювати в конкретній МФО.

Перш ніж вибрати організацію, у якій ви візьмете кредит, переконайтеся, що вона входить до державного реєстру і має право здійснювати мікрофінансову діяльність.

Переваги МФО для бізнес-кредитів

Послугами мікрофінансових організацій зручно користуватися, якщо вам терміново необхідні кошти на короткий термін і чекати, поки банк схвалить кредит, часу немає. Але коли бізнесу необхідна більш значна сума на здійснення будь-якого проекту, покупку дорогого устаткування або власного офісу, то слід розглядати програми кредитування малого та середнього бізнесу в банках.

Кредит для розвитку бізнесу в банку

Зараз майже всі великі банки пропонують малому і середньому бізнесу кредити на пільгових умовах. Сума кредитування може бути від сотні тисяч гривень до декількох мільйонів, а також основною перевагою є занижена процентна ставка від 14 до 27% залежно від банку. Але взяти кредит на розвиток бізнесу не так просто.

  • По-перше, великі суми надаються тільки фірмам, які пропрацювали на ринку не менше півроку і мають справу з прибутком. Крім того, банки активно вивчають кредитну історію, тому вона повинна бути ідеальна.
  • По-друге, для отримання кредиту на розвиток бізнесу вам обов’язково потрібно майно під заставу або поручитель, а іноді банки вимагають виконання одночасно двох цих умов. В якості застави може виступати різне майно в залежності від цілей кредиту: нерухомість, автомобіль, товари, обладнання, особисте майно підприємця. Поручителями виступають власники бізнесу, а для ІП потрібно поручительство чоловіка (дружини) або третьої особи. Якщо вашої застави недостатньо для забезпечення кредиту, то поручителем також може виступати гарантійний фонд. Також вам не видадуть позику з поганою кредитною історією.
  • По-третє, будьте готові надати банку всі необхідні документи. Конкретний список потрібно уточнювати в кожному банку, приблизно він виглядає так:
  1. заява;
  2. установчі документи;
  3. податкова декларація;
  4. бухгалтерська звітність;
  5. чітко розроблений бізнес-план підприємства.

Потім вам потрібно буде почекати деякий час, поки банк проаналізує ваші документи і прийме рішення про надання кредиту. Термін розгляду заявки може займати від 3 до 14 днів.

Отримання кредиту через гарантійні фонди

У разі якщо банк вам відмовляє в отриманні кредиту через недостатнє забезпечення по кредитному договору (вашого майна не вистачає для застави), то поручителем може виступити гарантійний фонд. Гарантійними фондами також можуть бути фонди підтримки малого і середнього підприємництва та центри розвитку підприємництва в регіонах.

Зрозуміло, фонди надають поручительство за винагороду. В середньому розмір винагороди фонду до 2,5% річних від суми поручительства. Цю суму вам доведеться оплатити фонду відразу ж при укладанні договору.

Для отримання кредиту можна звертатися або безпосередньо в гарантійний фонд, або отримати кредит через банк, який співпрацює з фондом за програмою надання поручительства. Процедура розгляду заявки і пакет необхідних документів аналогічний, тільки договір кредитування буде тристороннім: з вами, банком і гарантійним фондом.

Висновки

Таким чином ми розуміємо, що за невеликою сумою краще звернутись до МФО, а за більш значною – до банків. МФО видають кредити для бізнесу досить охоче і отримати їх не так важко, як у інших фінансових організаціях. Тому при потребі невеликих коштів на бізнес краще обрати саме цей варіант. Ми допоможемо вам з вибором організації. Наш портал Finance Credit відбирає тільки чесні МФО з необхідними документами та відгуками клієнтів. З нашою допомогою ви отримаєте займ на бізнес на вигідних умовах.

FAQ

Чи можна отримати кредит готівкою на бізнес?

Так, деякі МФО дозволяють як отримати позику готівкою, так і взяти кредит на карту.

Як можна отримати кредит на бізнес в МФО?

МФО працюють 24/7, тож заявку на кредит клієнт може залишити у будь-який час. Мікрокредитування виграє перед іншими фінансовими послугами тим, що позичальник може отримати позику без відмови навіть з поганою кредитною історією. Для кредитів на бізнес це дуже важливо, адже банки не дуже охоче йдуть на контакт з підприємцями малого бізнесу. В МФО у клієнта навіть не будуть вимагати цільове призначення грошей.

Де вигідніше взяти кредит на бізнес?

На цій сторінці та на інших категоріях сайту позичальник може знайти інформацію про те, де легко взяти гроші. Ми підготували списки надійних МФО. З них ви можете підібрати ту організацію, яка найбільше підходить вашим критеріям.

Чи можна отримати знижку на бізнес-кредит?

Так, більшість МФО пропонують отримати промокод за користування їхніми послугами, проводять акції та надають бонуси постійним клієнтам.