ОСЦПВ

Оформіть страхування ОСЦПВ в Україні разом з Finance Credit. Ми пропонуємо найкращі пропозиції автоцивілки від надійних партнерів на території всієї країни.

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ) або автоцивілка – обов’язковий вид страхування для водіїв. Ця страховка дозволяє винуватцю аварії перекласти фінансову відповідальність за свої дії на плечі страхової компанії. Іншими словами, збиток від ДТП компенсує не водій, а страхова компанія. Відшкодування по ОСЦПВ отримують власники пошкодженого майна і громадяни, здоров’ю яких завдано шкоди.

Коли захист по ОСЦПВ гарантований

Завдавши збитків, при наявності ОСЦПВ клієнт буде звільнений від їх відшкодування, а витрати потерпілому оплатить страхова компанія. В разі, якщо самому клієнту пошкодили автомобіль в ДТП, його відновлення також сплатить страхова компанія. Але це за умови, що у учасників (потерпілого і винуватця) є діючі поліси ОСЦПВ.

Існує ще один варіант, коли в аварії винні обидва водії. У цьому випадку розмір страхової виплати буде визначатися з урахуванням ступеня відповідальності в ДТП кожного учасника.

  Оформлюючи страховку ОСЦПВ на авто, клієнт страхує не власний автомобіль або життя та здоров’я, а ризики потрапити в ДТП і завдати шкоди третім особам.

ОСЦПВ передбачає покриття збитку при настанні таких випадків:

  • Власник полісу пошкодив один або кілька автомобілів;
  • Застрахований автовласник став винуватцем ДТП. Водій і пасажир іншого транспортного засобу отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
  • Нанесення шкоди третій стороні – пошкодження будівель, конструкцій, і інших об’єктів, збиті тварини.
  • Власник машини збив людину, що стало причиною каліцтв або призвело до смерті. Сім’я потерпілого має право отримати кошти в зв’язку з втратою годувальника і компенсувати витрати на похоронну церемонію.

На що може розраховувати потерпілий

При знищенні автомобіля без можливості ремонту потерпілому в ДТП за ОСЦПВ відшкодовується (в межах встановленого обмеження по автоцивілці) вартість майна на день настання страхового випадку за вирахуванням вартості придатних залишків.

Якщо транспортний засіб пошкоджено, то відшкодовуються витрати на приведення автомобіля в стан, до моменту ДТП.

Також по автоцивілці відшкодовуються інші витрати, які потерпілий зробив у зв’язку із заподіяною шкодою (в тому числі евакуація транспортного засобу з місця ДТП, зберігання пошкодженого автомобілю, доставка потерпілих в медичний центр, тощо).

Наслідки відсутності ОСЦПВ 

За керування транспортним засобом без страховки ОСЦПВ передбачені штрафи за недотримання вимог щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів

Відповідно до цього, може бути застосовано два штрафи:

  • 425 грн – якщо автоцивілка оформлена, але на даний момент немає можливості показати договір співробітникам поліції;
  • 850 грн – поліс прострочений більш ніж на 5 днів або зовсім відсутній.

Як обрати страхову компанію?

Для правильного вибору страхової компанії треба спиратись не тільки на ціну автоцивілки, а й на інші параметри. Ми підготували простий алгоритм, щоб клієнт міг впевнитись в благонадійності обраного страховика:

  1. Переконайтеся, що страхова компанія має державну ліцензію встановленого зразка.
  2. Перегляньте рейтинги страхових компаній. Важливими критеріями вважаються розмір статутного капіталу і резервного фонду, власних коштів компанії, а також наявність і надійність перестрахування.
  3. Попросіть представника компанії надати правила страхування для ознайомлення та уточніть з представником страхової компанії усі пункти правил, які здаються вам незрозумілими. 
  4. Не піддавайтеся на надто приємні умови, що різко відрізняються від середніх, характерних для даного страхового ринку. За низькою ціною страховки можуть ховатися проблеми з виплатами.
  5. Дізнайтесь більше про репутацію компанії на ринку. Поспілкуйтесь зі знайомими, які вже страхувались в ній.
  6. Дізнайтесь про наявність в компанії цілодобової диспетчерської служби та евакуаторів для пошкоджених автомашин.
  7. Надійно зберігайте страховий поліс та інші документи, пов’язані з оформленим договором страхування. Пред’являйте їх, якщо настане страховий випадок.

Мінуси страхування ОСЦПВ

Але в страхуванні ОСАЦВ є і мінуси. Автоцивілка містить багато нюансів та деталей.. Наприклад, якщо аварія відбулась на внутрішній території підприємства, то поліс ОСЦПВ не покриє завдану транспортному засобу шкоду. Таких ситуацій досить багато, і потрібно уважно ознайомитися з умовами договору до його підписання. На випадок таких непередбачуваних ситуацій спеціалісти рекомендують укладати договір добровільного страхування цивільної відповідальності.

Страхова компанія має повне право відмовити у відшкодуванні збитку при псуванні автомобіля під час змагання, випробування або навчального заїзду, заподіянні шкоди майну з вини водія.

У яких ситуаціях ОСЦПВ не працює?

Стаються ситуації, в яких винуватець ДТП в момент його вчинення перебував в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. В таких випадках то страхова компанія, з якою у нього укладено договір, оплатить збиток постраждалій стороні. Але іноді компанія може вимагати повернення грошей  відповідно до закону про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів. Аналогічна ситуація станеться, якщо винуватець ДТП спробує втекти з місця аварії.

Існують і законні підстави для відмови у виплаті за договором електронної автоцивілки. Компанія не зможе виплатити компенсацію, якщо пошкодження стали наслідком ядерної катастрофи або радіації, військових дій та народних хвилювань, а також в тому випадку, якщо ремонт автомобіля або утилізація його залишків, були зроблені до огляду і незалежної експертизи майна, тим самим не дозволяючи зробити висновки про наявність або відсутність страхового випадку та розмір збитків. 

З цього можна винести, що до оцінки власник не повинен робити ніяких дій з постраждалим майном.

FAQ

Яким може бути штраф за відсутність страховки ОСЦПВ?

Штрафи бувають двох типів - якщо страховка оформлена, але на руках нема договору або ж якщо поліс відсутній або просрочений. В першій ситуації штраф становитиме 425 грн, а в другій - 850 грн.

Чи можна купити поліс ОСЦПВ, не будучи власником транспортного засобу?

Ні, в даний час купити поліс ОСЦПВ, в якому страхувальник і власник транспортного засобу будуть різними особами, неможливо.

Чим підтвердити факт ухилення страховика від укладення договору?

Для фіксації правопорушення громадяни мають право здійснювати фото-, аудіо- і відеозйомку процесу укладення договору. Доказом відмови співробітника страхової компанії оформити поліс можуть також служити показання свідків.

Які документи необхідно представити в страхову компанію для отримання страхової виплати по ОСЦПВ?

Необхідно надати такий список документів:

  • 1. Поліс ОСЦПВ потерпілого - оригінал
  • 2. Повідомлення про ДТП, заповнене обома учасниками події
  • 3. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ
  • 4. Посвідчення водія або особи, яка керувала ТЗ
  • 5. Довіреність на право керування автомобілем, якщо за кермом був не власник ТЗ
  • 6. Цивільний паспорт особи, яка подає заяву
  • 7. Довідка про ДТП
  • 8. Копія протоколу про адміністративне правопорушення
  • 9. Копія постанови про адміністративне правопорушення
  • 10. Визначення про відмову порушення справи про адміністративне правопорушення
  • 11. Реквізити розрахункового рахунку та реквізити банку, в якому відкрито рахунок.