Що буде, якщо не платити онлайн кредит?

Отримати кредит на карту досить просто, а от зі своєчасним поверненням боргу у багатьох виникають проблеми. Поширена причина – в непередбачуваних обставинах: раптова хвороба, труднощі в сім’ї, звільнення і т. д. У такій ситуації неможливо не задумуватись, що буде, якщо не платити онлайн кредити. Людина, що зіштовхнулась з цією проблемою, повинна засвоїти правильну лінію поведінки, щоб мінімізувати втрати і уникнути ще більших неприємностей. 

Отже, що робити, якщо нема чим платити кредит та які наслідки несплати мікрозаймів вас чекають? Варіантів поведінки кілька, і вибір залежить від того, наскільки далеко зайшла ситуація. Якщо боржник спілкується поки тільки з кредитором, оптимальною буде одна стратегія, якщо ж борг вже викуплений колекторами – інша. І зовсім іншими методами слід діяти, коли справа доходить до суду.

Чи можна не виплачувати борг законно?

Що буде, якщо не платити онлайн кредит і як законно позбутися кредиту? Не виплачувати мікропозику на законних підставах можна, але досить важко. Все залежить від конкретної ситуації, умов договору і взаємин МФО з боржником (чи брав він раніше мікропозики, чи успішно виплачував, яка у нього кредитна історія).

що буде якщо не платити кредит

Найбільш поширені ситуації, в яких позичальник може не віддавати борг на законних підставах:

 • Банкрутство. Процедура, яка може бути запущена за умови, що борг перевищив 30 мінімальних заробітних плат. Важливо знати, що банкрутство – це дороге «задоволення» і багатьом не по кишені. Крім того, цінне майно позичальника вилучається і розподіляється між кредиторами в частках, що відповідають боргу.
 • Грубі помилки в договорі. Якщо в договорі з МФО допущені грубі помилки, його можна розірвати – це законно. Але вкрай рідко в подібній документації знаходяться навіть найдрібніші помилки – в МФО працюють кваліфіковані фахівці, які стежать за правильністю складання договору. Інших причин розірвати договір з МФО закон не передбачає.
 • Реструктуризація боргу. Це рішення проблеми можливо лише за домовленістю з МФО. Організація змінює умови кредитування на користь позичальника. Наприклад, може бути знижена відсоткова ставка або надано додатковий час на виплату кредиту без накопичення відсотків. Умови реструктуризації залежать від МФО.
 • Рефінансування боргу. Це процедура, при якій позичальник звертається в іншу МФО для оформлення нової позики, щоб погасити існуючий.
 • Викуп боргу. МФО може продати прострочений борг колекторському агентству. Той в свою чергу може надати дисконт у розмірі 20-50%.

На практиці потрапити під будь-яку з цих ситуацій вкрай важко. Є можливість домогтися процедури реструктуризації або рефінансування, але вони не дозволяють не виплачувати борг зовсім, а просто змінюють умови виплат.

Скільки можна не платити по мікрозайм?

Ви переймаєтесь через те, якщо довго не платити кредит що буде? Насправді наслідки не такі страшні, як можна подумати на перший погляд. Згідно із законодавством, величина боргу позичальника обмежується сумою кредиту, помноженою на 1,5. Тобто, якщо позичальник взяв 10 000 гривень і не повернув їх, відсотки і штрафи будуть капати до тих пір, поки борг не зросте до 25 000 гривень.

Що буде, якщо не платити онлайн кредит зі сторони закону

Якщо вчасно не здійснювати платежі, МФО буде нараховувати пені та штрафи відповідно до раніше підписаного договору. На законних підставах штрафні санкції оскаржити не можна, так як це дозволена міра. Єдиний привід, який дозволяє це зробити, це перевищення граничного рівня боргу, який становить суму початкового боргу, помножену на 1,5.

Корисна інформація: як позбутися дзвінків колекторів

Популярні міфи про невиплати

якщо довго не платити кредит що буде

Багато хто боїться ставати боржниками через брак знань у фінансовій області. Існує кілька поширених версій щодо того, що буде якщо не платити мікрозайм:

 • Фізичний вплив з боку служби стягнення МФО. Це незаконно – людина в будь-який момент може звернутися в поліцію із заявою про погрози або побиття.
 • Покладання зобов’язань по мікрозаймам на родичів. Зобов’язання можуть бути покладені на родичів, тільки якщо вони є поручителями позичальника, а також якщо вони вступили в спадщину за законом. В іншому випадку зобов’язання можуть бути перекладені лише на поручителів і позичальників.
 • Кримінальна відповідальність і в’язниця. Невиплата мікропозик може спричинити за собою тільки адміністративну, а не кримінальну відповідальність. Адміністративна відповідальність не передбачає позбавлення волі.
 • Вилучення майна. Майно може вилучатися і виставлятися на продаж, тільки якщо це схвалить суд.
 • Позбавлення батьківських прав, якщо у боржника є діти. Позбавити батьківських прав можуть тільки при недотриманні батьківських зобов’язань. Борги по мікропозикам – це не батьківське зобов’язання, тому за них не позбавляють батьківських прав.

Переживати за те, що буде якщо не платити МФО – нормально, але це всього лише міфи, і варто пам’ятати про те, що привести в дію подібні заходи означає порушити закон. Більшість МФО не займаються подібними справами.

Корисні рекомендації від фахівців

що буде якщо не платити мфо

Не варто панікувати після того, як ви дізнались що буде якщо не платити кредит в приватбанку, манівео або будь-яких інших фінансових організаціях. Хоча алгоритм, пов’язаний з неможливістю виплати боргу, цілком прозорий, багато людей роблять дії, які погано впливають на них же. Поради від фахівців, які допоможуть не погіршити ситуацію, що склалася:

 • Ніколи не можна ховатися від кредиторів. Важливо знати свої права і розуміти наслідки несплати мікрозаймів, але ховатися – найгірше. У суді це може вплинути негативно на долю боржника.
 • Простий, швидкий і ефективний спосіб знайти вихід із ситуації – вчасно звернутися в МФО, чесно зізнавшись в неможливості виплати боргу. Грамотні переговори ведуть до позитивного результату подій.
 • Якщо є можливість, спочатку потрібно порадитися з юристом, а вже потім робити дії. Юридично грамотна людина обере найкращий вихід із ситуації.

Якщо все зробити правильно, ні до суду, ні до колекторів, справа не дійде.

Один коментар до “Що буде, якщо не платити онлайн кредит?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *