Туристичне страхування

Якщо в планах подорож в іншу країну, не варто забувати про туристичне страхування. Застрахуйте здоров’я у подорожі в одній з провідних компаній в Україні разом з Finance Credit.

Туризм – це не тільки розваги та відпочинок, а і ряд переживань. Багато туристів під час подорожі стикаються з такими проблемами як хвороби (алергії, отруєння або захворювання, присутні конкретному регіону), травми, ДТП або природні катастрофи. Щоб зробити перебування на території іншої країни безпечним та приємним, існує туристичне страхування.

Навіщо потрібно туристичне страхування?

туристичне страхуванняБлизько половини страхових випадків в період літніх відпусток за кордоном припадає на простудні захворювання, викликані перегрівом або переохолодженням. Причому досить часто проблема є наслідком безпечності самих туристів. Як приклад можна привести випадки необережного використання кондиціонерів в готельних номерах. Відсоток страхових випадків, пов’язаних з отриманням різних травм, займає більше 20%. У групі ризику знаходяться туристи, які віддають перевагу активному відпочинку: відвідування водних парків розваг, занять віндсерфінгом, серфінгом і дайвінгом. Ризик отримати травму досить високий для тих, хто вирушає в екскурсійні тури на автобусах. Дорогі курорти і продумані маршрути не завжди рятують мандрівників від неприємностей. І, судячи з рейтингів, в списки найнебезпечніших курортів потрапляють вельми респектабельні країни. Тому якість туристичних послуг не означає повну безпеку для здоров’я туриста. 

Як гарантувати собі безпеку в подорожі?

Так, дійсно, неприємності трапляються. Але це не привід відмовляти собі у подорожі та отриманні нових вражень. На допомогу туристам приходить туристичне страхування, пропонуючи цілий ряд послуг, які захищають сучасного мандрівника від різних ризиків. Розрізняють такі види страхування в туризмі:

  1. Обов’язкове страхування. До обов’язкового відноситься медичне страхування на випадок хвороби, заподіяння шкоди здоров’ю і смерті (вартість для туриста приблизно 1-2 $ на добу). Воно необхідне в разі, якщо медичну страховку вимагає законодавство країни, в яку виїжджає турист. Особливе місце займає страхування цивільної відповідальності туроператора в разі невиконання договору з туристом; 
  2. Добровільне страхування – інші види страхування (можуть здійснюватися на вимогу туриста), наприклад, страхування багажу, особистого майна туриста, страхування від невиїзду, страхування цивільної відповідальності за шкоду, заподіяну туристом третім особам. Останнім часом з’явилися випадки страхування туристами своєї відмови від поїздки – в цьому випадку страхова компанія повертає гроші за путівку. 

Страхування туристів направлено на захист їх майнових інтересів при настанні страхового випадку, тобто позбавляє від значних фінансових витрат в країні тимчасового перебування. У туристів є можливість отримати кваліфіковану допомогу в потрібний момент або ж покластись на врегулювання випадків туристичною компанією. туристичний поліс

Деякі фірми пропонують розширене страхове покриття, що включає також можливість дострокового повернення в країну, організацію пошуково-рятувальних робіт, юридичну допомогу. Всі ці випадки повинні бути вказані в договорі страхування. 

Проблеми в туристичному страхуванні

Страховка туризму – це дуже важлива процедура, в якій повинно все бути ідеально. Проблеми, пов’язані з туристичною страховкою:

  • Нерозуміння клієнтами важливості укладення договору страхування. Від можливостей добровільного страхування громадяни відмовляються часто, думаючи, що це зайві витрати. Однак туризм пов’язаний з різними ризиками, тому бажано захистити себе від негативних майнових наслідків і більше довіряти страхової діяльності в даній сфері. 
  • Найважливішим є медичне страхування. Однак не всякий страховий поліс надає необхідний обсяг медичної допомоги. Турист повинен гарантовано отримувати такі види допомоги по страховці: екстрено-амбулаторне/стаціонарне лікування під час поїздки, транспортування до лікаря або в лікарню; медична або посмертна репатріація до міжнародного аеропорту. Треба шукати компанії, яка надасть всі ці пункти у разі оформлення полісу.
  • Споживач туристичних послуг також повинен знати, що робити страхові послуги можуть тільки спеціалізовані організації, які мають ліцензії, тому турфірма при оформленні поліса завжди зобов’язана звертатися до страхової компанії. Проблеми страхування в туризмі вирішуються шляхом роз’яснювальної роботи з громадянами. Якщо вони будуть знати свої права, то діяльність зі страхування туристів, що виїжджають за кордон, буде пов’язана з меншими ризиками для обох сторін.

Про страховий поліс

туристична страховкаПроцедура оформлення страхування завершується видачею туристу страхового поліса. Страховий поліс повинен бути оформлений українською мовою і мовою країни, куди виїжджає турист. Якщо турист виїжджає за кордон на власному автомобілі, він зобов’язаний застрахувати свою відповідальність на випадок настання ризику заподіяння їм шкоди третім особам. Таке страхування називається “Зелена карта”. Туристичні фірми теж страхують свої ризики: може не підтвердитися бронь при формуванні замовлення, трапитись непередбачені обставини, зірвався трансфер до аеропорту тощо. 

Для успішного укладення полісу необхідно самостійно відстежувати переваги і скарги туристів та виявляти позитивні і негативні аспекти в сфері туристичного страхування. 

Вартість туристичного страхування

Зазвичай сума страхування складає від 30 000 до 100 000 доларів або євро. Клієнт сам обирає розмір відповідальності страховика, але повинен враховувати, що для отримання туристичної шенгенської візи досить поліса на 30 000 $, а для поїздок, наприклад, в США, Японію і Канаду рекомендуються поліси на суми від 50 000 $ через високі ціни на медичні послуги в цих країнах. 

Ціна поліса залежить від терміну та мети поїздки, віку туриста та величини покриття. Ціна поліса для екзотичної країни, як правило, перевищує номінальну вартість поліса для країн Шенгену в середньомустраховка для туриста в 2-2,5 рази.

Для дітей до трьох років та клієнтів старше 55-60 років страховка буде коштувати дорожче в 2 рази, ніж для людини середнього віку, а деякі страховики і зовсім не укладають договори з клієнтами старше 80 років.

У деяких полісах для туристів є франшиза – та сума, яку при настанні страхового випадку клієнт оплачує самостійно. Особливо часто страховики продають поліси з франшизою подорожуючим в екзотичні країни – Таїланд, В’єтнам, Індонезію. 

FAQ

При оформленні туристичного страхування необхідна присутність всіх туристів?

Ні, це зовсім не обов'язково. Ви можете оформити поліс на себе, друзів, членів сім'ї чи інших родичів. При собі потрібно мати тільки оригінали закордонних паспортів всіх туристів, яких ви хотіли б застрахувати.

Чи можна внести зміни в поліс?

Так, зазвичай компанії надають таку можливість. Для цього потрібно звернутися в будь-який офіс страхової компанії.
Якщо ви хочете внести зміни в електронний поліс, оформлений на сайті компанії, також потрібно звернутися в офіс. При собі необхідно мати оригінали закордонних паспортів застрахованих і поліс.

Чи потрібно роздруковувати онлайн-поліс?

Рекомендуємо взяти в поїздку роздрукований варіант поліса, тому що деякі посольства і зарубіжні медичні установи можуть вимагати страховку в паперовому вигляді.

Чи можна оформити поліс вже в поїздці?

Ні, поліс страхування мандрівників в поїздці оформити не можна. Куплений в таких обставинах поліс не буде діяти.