Чому в січні українці масово забирали кошти з вітчизняних банків?

Національний банк України заявив про значний відтік грошових коштів фізичних осіб, який був здійснений за січень поточного року. Лише за один місяць українці змогли забрати з банків близько 23 млрд грн. І ситуація обумовлена не лише сезонним фактором. 

Як пояснюють представники НБУ, такий значний відтік грошей з банківського сектору може впливати як на стабільність фінансового ринку, так й на всю економіку України. За січень фізичні особи зібрали з власних рахунків близько 5% всіх наявних коштів, розміщених в банках. При цьому попередній місяць – грудень 2021 року навпаки характеризувався максимально можливим розміщенням коштів. Люди з довірою віддавали свої доходи на зберігання в банки. І це пояснили фактором пори року. Наприкінці грудня багато людей отримують річні премії, вирішують якісь глобальні фінансові проблеми, продають нерухомість тощо. Тому отримані ресурси вони намагаються зберігати на короткострокових депозитах.

Головною причиною, яка сприяла відтоку грошових коштів, стала паніка. Представники НБУ зазначили, що лише третина всього відтоку може пояснюватися новорічними святами та значними витратами у грудні. Наприклад, люди витратили всі кошти на свята та намагаються компенсувати втрати своїми заощадженнями. Так відбувається кожного січня. Але переважна частина тих, хто все ж таки забрав кошти, керувалися іншим чинником – психологічною панікою стосовно настання війни. Бо наразі ситуація загострюється. Населення не розуміє, що буде з банками й зможуть взагалі вони користуватися інтернет-банкінгом, безготівковою формою розрахунку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *