Чи можна взяти кредит у 17 років?

Ви неповнолітній і вас цікавить питання, чи можна взяти кредит у 17 років? Finance Credit дає відповіді та пропонує кращі варіанти.

Кожна молода людина хоча б раз задумувалась про особисті кошти та формування власної фінансової незалежності. Кредит – це перше рішення, яке приходить у голову. Тому ми так часто стикаємось з питанням “Чи можна отримати кредит в 17 років?”.

Чи можна взяти кредит неповнолітньому

Неповнолітнім отримати кредит в офіційних кредитних або банківських установах України не можна.

Якщо десь і зустрічається реклама або пропозиція про видачу позики для неповнолітніх осіб, то, швидше за все, це незаконна діяльність.

Питання – чи можна взяти кредит з 17 років – однозначно регулюється законодавством, згідно з яким позики для осіб, які не досягли вісімнадцяти років, не видаються. Цю вимогу зобов’язані виконувати всі фінансові організації: банки, МФО, ломбарди.

Спроби обійти закон бувають при оформленні кредиту за допомогою онлайн сервісів інтернету, коли позика оформляється без пред’явлення паспорта особисто, як це робиться в банку, а тільки заповнюється форма з паспортними даними та у кредитоотримувача є доступ до чужого номера телефону, електронної пошти і банківської карти. Але такі махінації виявляються, і гроші буде зобов’язана повертати сім’я неповнолітнього.

Чому не можна взяти кредит до 18 років

кредит студентам

Більшість взаємодій між державою (а саме вона регулює всі процеси, в тому числі і фінансові) і неповнолітньою людиною обмежені. Держава не вимагає повної відповідальності від молодих людей, тому і не надає можливості повноцінно взаємодіяти з банками або МФО. Фактично, навіть якщо неповнолітньому довіряють його родичі, вони не можуть дозволити йому взяти кредит самостійно. Але завжди є можливість домовитись з батьками або опікунами про оформлення кредиту на них як посередників. Фінансовій установі важливо бачити людину з кредитною історією, яка може нести відповідальність за виплати. Неповнолітній не може мати повноцінну роботу на цілий день, тому що більшу частину його життя займає навчання. Банки вимагають довідки про доходи та копії трудової за останні півроку або навіть більше. Звісно ж, підліток не зможе надати такого документу. 

Простіше кажучи – фінансова установа не може бути впевнена в тому, що людина без роботи та кредитної історії здатна погасити борг.

Які ще є можливості

На даний момент повноцінний кредит неповнолітній оформити не може. Але є можливість отримати юніорську карту ПриватБанку, яка дозволяє взяти в борг до 300 грн. Фактично, батьки неповнолітнього в цьому випадку виступають поручителями. Така карта може допомогти у ситуації, коли підлітку терміново потрібні гроші, а у кишені пусто. Але такий спосіб отримання коштів можна назвати лише запобіжним засобом на випадок форс-мажору, а не повноцінним кредитом.

Студентський кредит

кредит в 17 років

Навіть після 18 років отримати кредит не так і просто. Так як стипендія у студентів невелика, то і кредит, який вони можуть отримати в банку буде незначний. Якщо студент подає довідку про заробітну плату, то, з огляду на її величину, максимальний розмір позики буде збільшений. Для підвищення суми студентського кредиту також має значення наявність відсотків по депозитному вкладу, виписка з рахунків перерахувань на банківську карту, наприклад, за тимчасовий підробіток написанням студентських робіт, рефератів, курсових і т.д.

Основні форми студентського кредитування:

 • банківська кредитна картка;
 • споживчий кредит готівкою;
 • цільова позика на придбання ноутбука, телефону, планшета та іншої техніки;
 • споживча позика на пластикову карту або поточний рахунок.

Банки, що пропонують роздрібне кредитування, надають послуги особам не молодше вісімнадцяти років.

Кредит для молоді в МФО

Студент може отримати займ в МФО, де не звертають увагу на виписки з роботи та кредитну історію. Це непоганий спосіб отримати термінові гроші, але сума кредитування в більшості таких організацій невелика. Такий кредит слід розглядати як швидке рішення фінансових труднощів до зарплати або стипендії. Важливо брати позику на ту суму, яку студент точно зможе виплатити. Перший кредит складно розрахувати, однак якщо кредитувальник впевнений у своєму заробітку, то і проблем виникнути не повинно.

Позика в МФО може вплинути на кредитну історію як позитивно, так і негативно. Менші вимоги по документам не означають меншу відповідальність. Якщо позичальник виплачував борг сумлінно та вчасно або оформлював пролонгацію без затримки, то його КІ покращиться і банки будуть йти на співпрацю охочіше. Якщо ж займ виплачувати невчасно або зовсім ігнорувати, це зашкодить кредитній історії. Безвідповідальне ставлення до кредиту може призвести до великих штрафів та відмов в подальших кредитах не тільки в банках, а і в інших МФО.

Які умови кредитування студентів

кредит з 17 років

Більшість студентів має невисоку платоспроможність, і саме ця обставина визначає наступні умови видачі позики в банках:

 • відносно невелика сума кредиту;
 • термін повернення позики до року, в рідкісних випадках до двох;
 • процентна ставка трохи вище, тому що ризик неповернення кредиту більше;
 • в зв’язку з відсутністю постійного доходу потрібно мати платоспроможного поручителя (фізична або юридична особа).

Як зазначено вище, в мікрофінансових організація відношення до кредитування студентів більш лояльне.

Такі банківські програми як кредит на придбання автомобіля або іпотека студентам недоступні.

Документи для подачі заявки на кредит в банку:

 • паспорт,
 • студентський квиток,
 • ідентифікаційний номер,
 • довідка про розмір стипендії,
 • виписка з банківської карти за останні шість місяців.

Якщо студент планує взяти позику дещо більше, ніж можна, виходячи з величини його доходів, потрібні поручителі, які представлять банку свої дані про доходи, паспорт, ІПН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *