Що таке споживчий кредит та як його отримати

Оформити споживчий кредит просто разом з Finance Credit. Ми розповімо, який буває кредит та як легко отримати кошти.

Під споживчою позикою зазвичай розуміється кредит, який видається фізичним особам для покупки будь-яких споживчих товарів або послуг. Різновидом подібних позик виступають навіть іпотечний або автокредит, однак, прийнято вважати їх окремими типами кредитування. Основними особливостями споживчих позик виступають невелика їх тривалість, яка рідко перевищує 1,5-2 роки, а також незначна, в порівнянні з уже згаданими іпотекою і автокредитом, сума.

Досить часто споживчий кредит оформляється у формі розстрочки оплати, коли відсотки за позикою фактично не виділяються, а включені у вартість товару. При цьому позика, по суті, видається безпосередньо торговою точкою, а не банком, не будучи повноцінним кредитом, так як відсутні його формальні ознаки у вигляді відсотків за користування позиковими засобами і укладення кредитного договору.

Види споживчого кредиту

Існує декілька видів споживчих кредитів, які можуть бути класифіковані за їх різними параметрами:

 • Нецільовий. Подібні позики видаються готівкою або на кредитну карту. Важливими особливостями таких кредитів виступає більш висока, в порівнянні з цільовими, процентна ставка, а також менший розмір позики. Незважаючи на це, на думку багатьох фінансових аналітиків і фахівців ринку банківських послуг саме цей вид споживчих позик є найпоширенішим;
 • Цільовий. Видається банком для придбання конкретного товару або послуги. Нерідко оформлення відбувається безпосередньо в магазині, де позичальник уже підібрав необхідну йому покупку. Найчастіше даний вид кредиту застосовується для оплати різних послуг, наприклад, лікування або туристичної поїздки;
 • Експрес-займ. Порівняно новий вид кредитування, який надається в більшості випадків в режимі онлайн, виступаючи вдосконаленою і більш вигідною для клієнта версією мікрозайму. Основними особливостями подібних позик виступають висока процентна ставка і маленький розмір кредиту;
 • Кредитна банківська карта. Даний варіант оформлення позики, коли позикові кошти надходять на пластик клієнта, стрімко набирає популярність. Причинами цього виступає простота, безпека і зручність процедури зарахування коштів в поєднанні з постійно зростаючою кількістю карток, які перебувають на руках фізичних осіб.

Звичайно ж, крім описаних, існує ще безліч інших видів споживчих позик, однак, вище наведені найбільш поширені і часто використовувані на практиці.

Вимоги до позичальника

споживчий кредит

У більшості випадків банки висувають досить лояльні вимоги до потенційних отримувачів споживчих позик. Це пояснюється незначним розміром і невеликою тривалістю кредиту, що виступає основною характерною рисою подібних позик (якщо розглядати іпотеку і автокредити як окремі види). Іншим фактором, що дозволяє кредитним організаціям знижувати рівень вимог за споживчими позиками, є більш висока процентна ставка, яка також компенсує частину ризиків подібних фінансових угод для банків.

Звичайними умовами для схвалення споживчого кредиту виступають:

 • українське громадянство;
 • повноліття позичальника;
 • позитивна кредитна історія;
 • наявність постійного джерела доходу (крім позик на зовсім невеликі покупки).

Майже завжди цих умов достатньо для надання споживчого кредиту позичальнику.

Як оформити заявку на споживчий кредит

До недавнього часу для оформлення позики на споживчі потреби було потрібно обов’язкове відвідування банку або торгової точки. При цьому процедура заповнення та подання необхідних документів була досить швидкою і простою, що не дивно, з огляду на високий рівень конкуренції в цьому сегменті ринку. Клієнт просто не став би працювати з банком, що пред’являє підвищені вимоги або повільно оформлює необхідні для отримання грошових коштів папери.

Оформити заявку онлайн

В останні 3-4 роки все більша кількість заявок на споживчі кредити подається по інтернету в режимі онлайн. Це пояснюється не тільки зручністю подібної процедури для клієнта, а й серйозним зростанням обсягів інтернет торгівлі. В результаті покупка того чи іншого товару може практично повністю відбуватися в мережі: починаючи від його вибору, продовжуючи подачею онлайн заявки і отриманням кредиту, і закінчуючи виконанням оплати і подальшим замовленням доставки товару.

Процентні ставки за споживчими кредитами

кредит цільовий

Одним з найбільш важливих параметрів будь-якого кредиту виступає розмір процентної ставки. Очевидно, що він може досить сильно коливатися в залежності від виду кредиту і організації, яка його видає. При цьому важливо розуміти, що нерідко декларована процентна ставка помітно відрізняється від реальної, що враховує всі додаткові комісії та виплати позичальника, пов’язані з отриманням ним кредиту на особисті потреби.

Ще одним варіантом заниження процентної ставки є її приховування в вартості товару. Саме тому, вибираючи відповідний займ, слід уважно вивчати умови кредитування, звертаючи особливо пильну увагу на приховані відсотки і платежі, а також ціни на аналогічні товари в інших магазинах.

Плюси і мінуси кредитів на споживчі потреби

Як і будь-який інший банківський продукт, позики на споживчі потреби мають як переваги, так і певні недоліки. До числа перших відносяться:

 • низькі вимоги до позичальника з боку кредитних організацій;
 • отримання товару або послуги, придбання яких без залучення позикових коштів було б важким;
 • можливість подачі онлайн заявок, причому одночасно декількох, в різні банки;
 • швидкий розгляд заявки;
 • можливість достроково погасити борг, як правило, без штрафних санкцій.

До числа недоліків споживчого кредитування можна віднести:

 • відносно високу процентну ставку по подібним позиками;
 • збільшення підсумкової вартості товару за рахунок виплачених відсотків;
 • зростання фінансового навантаження, особливо негативно позначається на позичальника при настанні кризи;
 • необхідність виплати штрафних санкцій при простроченні виплат по кредиту.

Рефінансування та перекредитування споживчих кредитів

Велика кількість споживчих кредитів, виданих до настання чергової кризи, призвело до того, що досить часто сьогодні за одним позичальником числиться відразу кілька позик, виплати за якими становлять серйозну частку його доходу. Помітно зріс рівень неплатежів і прострочень. В результаті вкрай популярними останнім часом на ринку банківськими послугами стали рефінансування і перекредитування споживчих позик.

Метою подібних дій виступає прагнення позичальника отримати кредит на нових, більш вигідних умовах, кошти якого спрямовуються на виплату старих споживчих позик. Наслідком рефінансування виступає зниження фінансового навантаження на позичальника і відновлення його платоспроможності. Споживчий кредит без поручителів і довідок

Термін кредитування

Найбільш часта тривалість споживчого позики – 6-12 місяців. У деяких випадках термін збільшується до 2 років, якщо мова йде про більш серйозної покупки. Велика тривалість позички на особисті потреби зустрічається на практиці досить рідко.

Кредит готівкою

споживчий кредит готівкою

Сьогодні використовуються два основних варіанти отримання позикових коштів за споживчим кредитом. Перший з них передбачає зарахування грошей на карту, вже наявну у клієнта або спеціально з цього приводу виготовлену. Цей спосіб користується останнім часом все більшою популярністю, що пояснюється його зручністю і безпекою для позичальника.

Другий варіант передбачає отримання готівкових коштів безпосередньо в касі банку. Сьогодні він застосовується все рідше. Це пояснюється кількома причинами: комісією за переведення в готівку, яка встановлена ​​в багатьох банках, і незручністю транспортування з собою великої суми грошей.

Погасити споживчий кредит

Сьогодні практично всі банки надають клієнтам можливість вибору з декількох варіантів погашення:

 • за допомогою терміналів або банкоматів;
 • поштовим переказом;
 • переказом коштів з карти за допомогою інтернет банкінгу;
 • перерахуванням коштів з електронних гаманців і т.д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *