Оренда житла в Україні: скільки коштує житло в різних містах держави? 

На українському ринку нерухомості в сегменті оренди прослідковується явний дисбаланс. В деяких містах України попит на житло досягає мінімальної риски, а ось на заході України, який майже не відчув наслідків війни, максимального значення. 

Щодо столиці, то попри припинення бойових дій і поновлення роботи багатьох секторів економіки, наразі можливо орендувати квартиру в Києві за 8 тис. грн. Це мінімальна вартість за однокімнатну квартиру. Якщо перерахувати зазначену вартість на встановлений курс долара, то вартість взагалі знизилася на 70-80%. Середнє зниження оренди житла за оцінками експертів становить 4 тис. грн. При наявності часу та обмеженому бюджеті можливо в передмісті столиці навіть знайти пропозицію за 6 тис. грн.

Звичайно, таких цін немає на заході України. І нікого не здивувало підвищення у 40-50% при таких обставинах, коли попит значно перевищує пропозицію. Але фактично оренда житла у Львові, наприклад, підвищилася на 400%. І це не максимальне підвищення. Мінімальна вартість в місті Ужгород становить 15-20 тис. грн. Йдеться про однокімнатну квартиру у віддаленому куточку міста та не в найкращому технічному стані. Трикімнатну квартиру можна орендувати за 50-60 тис. грн.

Ні заклики влади, ні прохання волонтерів не змінили ситуацію. Люди й далі вимушено орендують житло за такими цінами або шукають тимчасового захисту у школах, інших обладнаних пунктах для переселенців. Але більшість наразі вимушено повертається додому, в тому числі на ті території, де поки небезпечно.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *