Чи повинні українці за кордоном чи без житла платити за комуналку?

Статистка свідчить про те, що понад одного мільйона українців залишилися без власної оселі, втративши її по причині вторгнення окупантів на територію держави. Ще декілька мільйонів вимушено залишили свої оселі та виїхали за кордон. Звичайно, більшість з людей залишилися без постійного доходу та можливості існування. Але все одно у багатьох з них виникає питання – платити комуналку чи ні?

Наприклад, в багатьох містах України, які навіть постраждали від війни й там й наразі проходять бойові дії різної інтенсивності, люди отримують рахунки на сплату комунальних платежів. І всі в паніці не розуміють, що робити, оскільки в багатьох людей додатково ще є несплачені кредити.

Для більшості погана новина – сплачувати комуналку потрібно. Це офіційні заяви влади, які вона зробила декілька днів тому. Наразі діє лише одна поступка – це мораторій на штрафні санкції та відключення людей від води, газу тощо на територіях, де тривають бойові дії. 

Не сплачувати за комунальні послуги можуть люди, які виїхали за кордон та мають лічильники. При умові, що вони системно 1 раз на місяць передають нульові показники за поштою або через сайт установи. Але ось заплатити за обслуговування дому, вивіз сміття чи опалення в більшості випадків необхідно. Це обов’язкові статті витрат для усіх.

Якщо ж ваш будинок було зруйновано, то даний факт повинен бути зафіксований. В більшості так і є. При складанні документів представники різних комунальних служб фіксують дані факти та не проводять нарахування. Відповідно сплачувати такі платежі не потрібно. Всі інші українці повинні системно вносити плату за комунальні послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *