Чи подовжать українські банки кредитні канікули з 1 червня?

На початку війни українські банки запропонували для клієнтів кредитні канікули. Головна мета – це спростити життя населенню та надати змогу не платити по своїм фінансовим боргам. Одразу слід зазначити, що не всі позичальники правильно зрозуміли надані пільги.  Фактично, банки в Україні анулювали штрафи та пеню за несвоєчасне внесення платежу, але в ніякому випадку ніхто не спростив зобов’язання сплачувати заборгованість.

Як фактично діяли кредитні канікули до 1 червня. Більшість банків не прохала своїх клієнтів сплачувати мінімальний платіж за кредитами та кредитними картками. Наприклад, якщо щомісячно ваш платіж становив 500 грн, то ви  мали право його не платити. Ніяких штрафних санкцій за це для вас не передбачено. Але  банк продовжував нараховувати відсотки за кредитними картками. Правда деякі з них зменшили відсоткову ставку. Наприклад, ПриватБанк знизив відсоток з 3,6% в місяць до 1,7% в місяць. Ось і все.

Тобто, якщо ви використали свій кредитний ліміт по картці, то ви все одно рано чи пізно вимушені заплатити й використані гроші, і додатково вам нарахують відсотки за кожен день користування кредитом. Просто без штрафних санкцій та за пільговою ставкою. Саме тому, якщо у вас є можливість погашати заборгованість, то краще це зробити наразі.

Звичайно, такі правила банків не дуже до вподоби простим українцям. Але це хоча б якась змога сплачувати знижені відсотки. З 1 червня всі ж установи заявляли про припинення кредитних канікул. Але наразі вони передивилися свою політику та багато установ подовжили пільгові періоди для своїх клієнтів.

Зокрема, Приват банк заявив по продовження пільгової ставки до 31 серпня поточного року. За усіма кредитними картками буде нарахований саме такий відсоток. А ось для військових запропоновані кредитні канікули до завершення війни. Сплата мінімального платежу передбачена. 

Монобанк заявив про повну ліквідацію кредитних канікул. Так з 1 червня знову будуть діяти штрафні санкції та пеня. Приємна новина лише в тому, що за всіма кредитами ставка знижена до 1,6% в місяць. Це вдвічі менше, ніж звичайна відсоткова ставка.

ПУМБ взагалі не зменшував відсоткової ставки та не ліквідував комісію. Поступкою в його роботі став факт того, що він надав можливість населенню за всіма кредитами сплачувати тіло кредиту на 50% менше, ніж було до війни. А ось відсотки він нараховував в тому ж розмірі, додатково утримуючи й великі суми страхових платежів. Фактично ніяких канікул ПУМБ не запроваджував.

Щодо Ощадбанку, то він вирішив з 1 червня пролонгувати дію кредитних канікул. Їх сутність як і в ПриватБанку в тому, що зменшена відсоткова ставка на 50% за всіма кредитами. Але додатково відтепер позичальники за кредитними картками повинні вносити як мінімум 2% від використаного ліміту. До 1 червня мінімальний платіж був відсутній.

Таким чином, фактично банківська система поступово приходить до тями та переходить до виконання своїх прямих зобов’язань, в тому числі по нарощуванню прибутку. Якихось послаблень для звичайних українців, які втратили роботу, не передбачено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *