Питома вага долара як резервної валюти у світі значно скоротилася

Всім відомий той факт, що кожна держава має власні резерви. Вони складаються з валюти та золото-валютних запасів. І зазвичай головною валютою, в якій країни намагаються зберігати резерви, є долар. Але статистика останнього часу свідчить про те, що держави поступово відмовляються від нього та намагаються наповнити резерв іншими світовими валютами.

За офіційною заявою Світового банку наразі уряди різних держав намагаються використовувати нетрадиційні резерви, до яких ще не звикли люди та світовий ринок. Наприклад, наразі такими лідерами є шведська крона, канадський долар, австралійський долар та інші валюти.  Статистика свідчить про те, що валютні доларові резерви стали нижче 59% у всьому світі. Долар більше не можна характеризувати як стабільну валюту, яка може забезпечити державі стабільність. 

Основними причинами, які призводять до такої ситуації, експерти називають високу прибутковість нестандартних валют, які ще не мають значного попиту. А також найпростіший та найдешевший доступ до різних валют світу з активним розвитком інформаційних технологій.

Водночас такі валюти як фунт та євро характеризуються певною стабільністю. Резерви в такому еквіваленті й не збільшуються, й не зменшуються. 

Якщо проаналізувати резерви України, то вона більш консервативна в цьому питанні та більшу частину резерву формує за допомогою доларів. Частка цієї валюти – близько 80%. З урахуванням активного співробітництва держави зі США, це питання найближчим часом точно буде на такому ж рівні. Змінювати валюту резервів України навряд чи буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *