Що чекає на бізнес у 2022 році?

2022 рік вже розпочався, а це значить, що для підприємців почали діяти нові законодавчі норми. Не всі вони мають позитивний вплив на бізнес, але виконати їх повинні майже всі категорії юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 

Особливості оподаткування

В новому році підприємці будуть сплачувати більше податків, ніж минулого року. Такі правила вже діють з грудня 2021 року. Наприклад, збільшено мінімальну заробітну плату. Якщо вона була на рівні 6000 грн, то наразі вона становить 6500 грн. Це впливає на розмір Єдиного соціального внеску, який становить 22% від рівня оплати праці. Таким чином, мінімальний розмір ЄСВ у 2022 році становить 1430 грн. Відповідно за кожного офіційно працевлаштованого робітника необхідно сплатити зазначену суму. Нагадаємо, що 1430 потрібно буде сплачувати в будь-якому разі, попри те, був у компанії прибуток чи збиток, працює людина на 0,25 чи повну ставку.

Додатково збільшено розмір прожиткового мінімуму. Його розмір відтепер становить 2481 грн. Це вплинуло не тільки на соціальні виплати, але й також на рівень лімітів та розмір єдиного податку для фізичних осіб-підприємців. Наприклад, ліміт щодо застосування Єдиного податку для підприємців першої групи становить 1085500 грн, для другої групи це значення досягає 5 421 000 грн, а для третьої групи – 7585500 грн. 

А що буде з питанням застосування касових апаратів?

Один з головних моментів 2022 року – це обов’язкове застосування касових апаратів для підприємців. Залишився лише малий відсоток тих фірм, які реально зможуть працювати на ринку без реєстраторів розрахункових операцій. Наприклад, для фізичних осіб-підприємців першої групи застосування таких пристроїв не є обов’язковою умовою. Також така можливість все ж таки залишена у підприємців, які працюють у сфері роздрібної торгівлі в селах. 

Це лише невеликий перелік тих, кому влада пішла на зустріч та надала можливість відтермінувати виконання такого зобов’язання перед державою. 

Для тих, хто все ж таки порушить чинні норми та буде працювати без фіскального чеку, передбачено достатньо високі штрафні санкції. Від 100% вартості проданих товарів без фіскального чека до 50 неоподаткованих мінімумів.

Але не зважаючи на те, що з кожним роком влада реалізує максимальну кількість кроків щодо легалізації бізнесу та посилення відповідальності за ведення тіньового бізнесу, фактично кількість ФОП росте. Лише за 2021 рік кількість таких підприємців зросла на 85 000 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *