В Україні два банки запроваджують можливість торгівлі акціями

Перший онлайн-банк Монобанк заявив про те, що він вже готовий надати послуги своїм клієнтам щодо торгівлі цінними паперами. Вже запущено пілотний проєкт – спеціальний мобільний застосунок, який надає можливість кожному купувати та продавати акції. При цьому це буде окремий додаток, а не інтернет-банкінг Монобанку.

На українському ринку Монобанк буде працювати від імені вже відомого брокеру, зокрема компанії Exante. Це світовий брокер європейського походження, який надає можливість торгувати акціями світових лідерів. Звичайно, поки проєкт запущено як апробаційну модель, а тарифи впродовж фактичного використання будуть змінюватися. Але наразі пропонують комісію за кожну операцію від 0,3%. В період пілотного запуску діє акція – комісія 0,01%, що значно вигідно в порівнянні з ринком брокерських послуг.

Повний функціонал буде запущено у січні 2022 року. Всі операції будуть реалізовані в онлайн форматі. Але вже наразі отримано понад 100 тис. заявок від потенційних учасників ринку. 

Фізичним та юридичним особам слід пам’ятати, що отриманий прибуток від діяльності на біржі підлягає оподаткуванню. Але Монобанк виступить податковим агентом та самостійно утримує такий податок, перерахувавши його до бюджету України.

І якщо Монобанк тільки планує запуск функціонального додатка, а поки апробує його, то Альфа-банк вже повністю такий проєкт реалізував на українському ринку. Наразі здійснено операцій на 1,6 мільйона гривень. Населення та юридичні особи купують акції відомих брендів. Загальна кількість учасників – близько 10 000. Перевага в тому, що кожний охочий через мобільний додаток може придбати навіть 1 акцію. І це дуже зручно для простих людей, які прагнуть спробувати свої зусилля в інвестування. Мінімальна вартість 1 акції – 4 000 гривень. 

Всі два проєкти надають можливість звичайним українцям без спеціальної підготовки та знань вкласти гроші в акції світових компаній, що не тільки зберігає накопичення, але примножує їх вартість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *