Що робити коли є багато кредитів

Коли клієнт не встигає виплатити позику вчасно, йому зазвичай пропонують оформити послугу пролонгації. Але подовження терміну кредитування без зміни відсотків не завжди допомагає позичальнику повернути борг. Іноді проблема навпаки лише затягується, а платити стає все важче. Саме для таких складних випадків існує перекредитування.

Зміст

Що таке перекредитування

Перекредитування — це послуга, яка дозволяє покращити умови виплати кредитів для позичальника. Інша її назва — рефінансування. Принцип роботи простий — клієнт не може платити декілька кредитів одночасно, постійно вимушений відкладати термін виплати. Він йде в компанію, яка пропонує рефінансування і бере новий кредит під менший відсоток, що покриває усі старі. Таким чином позичальник закриває всі попередні позики і залишає лише одну, але вже на більш вигідних умовах.

Іноді при рефінансуванні також можуть запропонувати подовжений термін кредитування, щоб клієнту було комфортніше вносити необхідні суми.

Отримані кошти є цільовими. Вони одразу ж мають піти на перекредитування проблемних кредитів. Якщо ж сума нової позики не покриває повністю всі кредити, перекредитування буде вважатись частковим.

Навіщо існує рефінансування мікрозаймів і банківських кредитів?

Перекредитування корисне клієнтам з декількох причин:

 • Полегшення умови виплати кредитів — лише один платіж замість декількох
 • Зменшення суми щомісячної виплати
 • Покращення кредитної історії при вчасному внесенні платежів
 • Зменшення шансу прострочення

Рефінансування може бути застосоване до будь-яких кредитів — звичайних банківських, мікрозаймів в МФО та позик по кредитним карткам.

Чому компанії знижують ставки?

реструктуризація мікрозаймів

Компанії розуміють, що якщо клієнт вже довгий час не може вчасно виплачувати кредит або ж робить це з величезними зусиллями, то без змін з часом він зовсім може відмовитись платити і ховатись від кредитних забов’язань. Тому компанії розуміють, що краще отримати гроші назад на пом’якшених умовах, ніж вимагати отримання через суд.

До того ж, компанія, яка пропонує рефінансування, надалі може отримати чесного клієнта, якщо він вчасно виплатить рефінансовану позику. Адже умови життя нестабільні — людина могла змінити роботу, у неї міг захворіти хтось в сім’ї тощо, і попередні умови кредитування стали для неї заважкими.

Хто може перекредитувати позику?

Послугу перекредитування надають практично всі банки України. Але банки — це не єдиний спосіб отримати рефінансування. Також його можна оформити в приватних кредитних організаціях. Ось список найпопулярніших з них:

 • Бізнес Позика
 • Verocash
 • SlonCredit
 • ReCredit
 • CreditBox
 • Твоя Позика
 • Ocean Credit

Ці компанії значно лояльніші в порівнянні з банками. У клієнта є можливість отримати перекредитування мікрозаймів з поганою кредитною історією без застави, поручителів тощо. Це дозволяє покрити кредит з довгими простроченнями. Також послугу можна оформити прямо вдома або ж відправити договір поштою (у різних компаній свої умови). Це значно економить час на пошуки відділень та очікування в черзі. Якщо ви шукаєте, де взяти гроші на закриття МФО, то краще зверніться до таких приватних сервісів.

Умови перекредитування

Послуга рефінансування доступна клієнтам, які відповідають таким вимогам:

 • Вік — 21-65 років
 • Громадянство України
 • Паспорт або ID-картка
 • ІПН
 • Документи з реквізитами за тими кредитами, на перекредитування яких позичальник бере кошти (квитанція, кредитний договір)
 • Пенсіонери мають додатково надати пенсійне посвідчення і довідку про розмір пенсії

Вимоги банків та фінансових компаній можуть сильно відрізнятись. Тож перед тим, як йти до обраної установи, дізнайтесь, які документи варто додатково взяти з собою та чи підходите ви за віком.

Чи завжди перекредитування вигідне?

перекоедитування мікрозаймов з поганою кредитною історією

Хоч рефінансування і може стати порятунком в багатьох ситуаціях, іноді воно може бути не дуже ефективним. Наприклад, не варто оформлювати послугу перекредитування, коли різниця за ставками становить менш як 2%.

Також не варто намагатись оформити цю послугу, якщо вам залишилось менше шести місяців до повного погашення кредиту. Деякі банки навіть забороняють таке рефінансування. Але навіть якщо послуга доступна, вона не принесе вигоди в таких умовах.

Крім того, оформлення перекредитування може бути платним. Треба також враховувати це, щоб не витратити зайві кошти.

Пам’ятайте, що об’єднати можна лише 5 і менше кредитів. Якщо ви маєте більше активних займів, перекредитування не зможе покрити їх всі.

Відгуки на перекредитування

Хоч це і специфічна послуга, вона допомогла багатьом позичальникам вибратись з проблемної ситуації і не впасти в фінансову яму. Вчасне оформлення рефінансування дозволить зберегти той темп життя, до якого звик клієнт, але виплачувати наявні позики з комфортом. Тому не варто уникати пропозицій банків та фінансових організацій, коли ви дійсно потребуєте швидкого та зрозумілого вирішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *