Що таке ф’ючерси на криптовалюту та як вони працюють?

Серед популярних торгових інструментів ф’ючерси на Біткоін – найбільш затребувані через додаткові можливості отримання доходу на різних настроях тренду. Ф’ючерси на криптовалюту – це стандартизовані фінансові договори, які дозволяють трейдерам купувати чи продавати крипту за певну ціну на майбутню дату. Ці контракти торгуються на різних біржах, та краще за все віддавати перевагу популярним торговим криптоплатформам, які можуть забезпечити високу ліквідність операцій.

Основні характеристики ф’ючерсів в криптовалюті

  • Базовий актив.

У ролі базового активу контрактів такого формату виступають цифрові монети. Наприклад, у ф’ючерсах Біткоїна базовим активом буде крипта ВТС.

  • Стандартизовані умови.

Кожен ф’ючерсний контракт має стандартні складові – умови виконання. Він обов’язково передбачає розмір позиції, дату виконання, ціну та інші параметри для спрощення торгового процесу.

  • Дата виконання.

Біткоїн-ф’ючерси мають дату виконання, коли покупець зобов’язаний купити або продати криптовалюту за умовами контракту або сплатити еквівалент, який визначений договором. Дата виконання завжди визначена у майбутньому.

  • Ціна.

Вартість ф’ючерсу Біткоіна визначається, аналізуючи стан крипторинку, і вказує, за яку ціну буде куплена або продана криптовалюта в майбутньому. Курс може відрізнятися від поточної ціни криптовалюти.

  • Ліквідність.

Ф’ючерсні контракти торгуються на біржах, та їх ліквідність залежить від конкретної криптоплатформи та ринкових умов. Якщо вас цікавить курс криптовалют, Україна також може запропонувати місцеві криптобіржі для моніторингу ситуації. Дивитися дані у режимі реального часу можна на WhiteBIT, Kuna, QMall.

  • Леверидж.

Для збільшення потенційного прибутку можна використати леверидж у вигляді позички. При роботи з цим інструментом варто дотримуватись правил управління ризиками, враховуючи, що збиток може перебільшити ваш стартовий капітал.

Принцип ф’ючерсної торгівлі

Суть роботи ф’ючерсів на криптовалюту полягає в тому, що торговець укладає угоду на покупку (довгу позицію) або продаж (коротку позицію) ф’ючерсного контракту. Позиція вимагає внесення маржі, а прибуток чи збиток вираховується на основі руху ціни криптовалюти відносно умов контракту та того, який у фіксовану дату курс крипти. На дату виконання контракту власник повинен вирішити, чи фактично виконувати угоду, чи продавати контракт до закінчення терміну.

Торгівля ф’ючерсами дозволяє трейдерам спекулювати на криптовалютному ринку без необхідності володіти самою криптою. Також ви можете використовувати різноманітні підходи для отримання прибутку на активних чи пасивних діях на крипторинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *