Топ Менеджери яких державних банків мають найбільші зарплати?

Відповідно до чинного законодавства відтепер державні банки зобов’язані надавати офіційні дані стосовно видатків на утримання топ менеджерів. Правда, змоги розпізнати, хто й скільки отримує грошей неможливо, інформація узагальнена. Є тільки деякі дані за головами правління, інше коло людей та їх зарплати не деталізовані. Але можливо хоча б з’ясувати, який банк витрачає максимальні суми на винагороду свого управління.

Загальна сума видатків на утримання керівництва фінансових установ, наглядових рад та членів правління склала за підсумками четвертого кварталу минулого року понад 150 млн грн. Максимальна сума – 64 млн зазначається в Укргазбанку, він виплатив найбільші зарплати топ менеджерам банку.

На другому місці ПриватБанк, його видатки склали 42 млн грн. Третю позицію обіймає Ощадбанк – майже 18 млн грн. Останнє місце займає Укрексімбанк, де витрати складають 16,7 млн грн.

Але цікавий момент в тому, що є кардинальна різниця в принципах розподілення матеріального заохочення. Наприклад, в Укргазбанку встановився великий розрив між членами правління та членами наглядової ради. Перші отримали понад 62 млн грн, що склало понад 97% усіх витрат банку в цьому сегменті. Інші 3% отримали члени наглядової ради. Правда, подібна ситуація є тільки в цій фінансовій установі. Всі інші більш менш розподіляють чисті активи порівну.

Стало відомо що доходи Андрія Кравця – голови правління Укргазбанку склали понад 14 млн грн. Це рекорд для топ менеджерів державного банку. Зазначена сума втричі більша ніж винагорода голови правління, наприклад, ПриватБанку.  Найменші доходи у Сергія Єрмакова – 1,65 млн грн, він обіймає посаду голови правління Укрексімбанку.

Для справедливості слід зазначити, що дані за 4 квартал минулого року включають не лише дані за заробітною платою, додатково сюди включено й винагороди за підсумками року. Це автоматично представляє картину не зовсім коректно. Наприклад, якщо подивитися на доходи того ж Андрія Кравця, то в листопаді його дохід склав понад 500 000 грн, а вже в грудні понад 13 млн грн. Але все одно, питання щодо адекватності такого значного підвищення винагороди не є зрозумілим. Згідно з законодавством інформація подібного типу повинна бути надана у звіті. Але реального обґрунтування такого підвищення немає.

Взагалі статистичні відомості за іншими банками державного сектору свідчать про те, що в грудні 2021 року зростання доходів топ менеджерів коливалося на рівні 55-62%. Й це достатньо адекватна картина з урахуванням виплати бонусів та щорічних премій.

Інформація щодо рівня доходів у січні поточного року ще не опублікована усіма державними банками. Але вже поступово фінансові установи формують звіти, які вони повинні розміщувати на офіційних ресурсах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *