Вже в березні планується старт іпотеки під 5%

Вже в березні поточного року за офіційними заявами влади відбудеться запуск нової іпотечної програми для громадян України. Особливість в тому, що отримати кредит на купівлю власного житла можливо буде під 5%. Зазначений розмір відсоткової ставки – це прецедент для банківського ринку України, де середня ставка на подібні кредити становить 15-18%.

За заявами міністерки економіки скористатися можливістю оформити іпотечний пільговий кредит може будь-який громадянин України. Але лише при умові, що він офіційно працевлаштований та систематично сплачує податки в державний бюджет. В такому випадку він може подати заявку в банк на отримання грошей. Кредити будуть надаватися лише на придбання об’єктів первинного ринку. Купити житло на вторинному ринку буде неможливо.

При цьому влада заявляє про те, що запуск іпотечних програм дозволяє одночасно вирішити декілька проблем. Йдеться не лише про підвищення можливостей людей. Звичайно, головна мета такого фінансування – це все ж таки надання певної соціальної захищеності населенню. Бо з урахуванням реальних доходів та вартості житла лише мала доля громадян мають змогу його придбати. Друга мета запуску іпотечних програм – це пожвавлення економіки та запуск будівельної галузі в державі. Коли банки почнуть активно надавати іпотечні кредити, а люди зрозуміють реальну ефективність цього механізму, то посилиться активність будівельних компаній.

Нагадуємо, що наразі в Україні функціонує вже програма іпотечного кредитування під 7%. Вона має аналогічні завдання. Звичайно, скористатися такою можливістю можуть не всі. Банки готові кредитувати платоспроможних громадян, з високим рівнем доходу, ідеальною кредитною історією тощо. І хоча це спосіб хоча б якимось чином придбати власну нерухомість, реально її використовують ті, хто першочергово має певні заощадження та доходи. Бо при оформленні іпотечного договору необхідно сплатити перший внесок, оформити угоду у нотаріуса, оплатити додаткові видатки. Слід не забувати про додаткове страхування квартири, яка є забезпеченням по кредиту. Все це призводить до того, що реальна ставка навіть при субсидіюванні з боку держави перевищує 12-13 %. Все це впливає на розмір щомісячного платежу, який для багатьох родин є дуже високим. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *