З 1 жовтня монетами 25 копійок не можна буде розплачуватися – НБУ

З 1 жовтня монети номіналом 25 копійок перестають бути платіжним засобом при здійсненні готівкових розрахунків. Про це під час брифінгу заявив заступник глави Національного банку Олексій Шабан.

Це означає, що з 1 жовтня монетами номіналом 25 копійок не можна буде оплачувати товари або послуги, але ці монети після 1 жовтня можна буде здавати у банки і обмінювати на банкноти і інші монети ще три роки, відмітив Шабан.

Крім того, НБУ вилучатиме із звернення банкноти номіналом 1 і 2 гривни, які друкувалися до 2003 року. “Таких банкнотів зараз менше 2% від загальної кількості, ними не дуже активно користуються і тому ми вважаємо, що українці не особливо відчують незручності від цього рішення”, – сказав Шабан.

Також, він відмітив, що регулятор активно виводитиме із звернення монету гривну жовтого кольору, яку випускали до 2018 року. “Вони залишаються платіжним засобом, але не повертатимуться в звернення НБУ”, – відмітив Шабан.

“Ми йдемо до того, щоб скоротити номінальний ряд гривни до 12 номіналів : шість монет і шість банкнотів. Зараз у нас 17 номіналів”, – сказав Шабан.

У НБУ уточнили, що після 1 жовтня банкноти і монети, які втратять статус платіжного засобу можна буде впродовж року обміняти на інші номінали в усіх українських банках. Після 30 вересня 2021 року можна буде обміняти тільки в НБУ і уповноважених банках: Ощадбанк, Приват, Райффазенбанк, ПУМБ.

  • У кінці 2018 року НБУ ввів в обіг монети номіналом 1 і 2 грн, з вересня 2019 року дозволив банкам округлювати суми касових операцій у зв’язку з початком кампанії по вилученню із звернення дрібних монет.
  • З 25 жовтня минулого року Нацбанк ввів в обіг банкнот найвищий номінал – 1000 грн, у кінці листопада оновив дизайн банкнотів номіналом 50 і 200 грн
  • У грудні 2019 року НБУ ввів в обіг монету номіналом 5 грн.
  • У квітні 2020 року НБУ запустив в звернення нову монету в 10 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *