Банки взяли курс на лізинг

Прибуток комерційного банку складається з різних елементів, ключовий з яких – це прибуток від наданих кредитів. Але банківський сектор в Україні показує негативні тенденції в сегменті кредитування, особливо це стосується бізнес-сегменту. Для подолання кризових явищ та збільшення доходу, українські банки визначили нову стратегію розвитку – вектор на лізингові операції. Саме про це заявив начальник одного з департаментів НБУ Олександр Зальотов. 

Представники банківської спільноти зазначили, що наразі вони вже готові фінансувати фінансовий лізинг саме малого бізнесу. Оскільки в Україні існує попит, але достатньо мала пропозиції. І навіть ті контракти, які були підписані ще декілька років тому не можуть бути виконані за рахунок того, що багато предметів лізингу не постачалися на територію держави по різним причинам. Головна з яких – пандемія, припинення виробництва тощо.

За прогнозами експертів вже на початку наступного року така обмеженість ресурсів та предметів буде ліквідована. А тому можна бути пожвавити ринок. Оскільки існує практична необхідність в предметах лізингу для малого бізнесу, зокрема, в автомобілях, транспорті, обладнанні. А банки готові забезпечувати фінансово таку потребу. Саме такий напрямок було обрано як один зі стратегічно важливих.

За словами представника НБУ наразі також є і друга проблема – це деяка монополізація ринку фінансового лізингу. Наприклад, до 90% всіх операцій в цьому сегменті здійснюється лише двадцятьма компаніями, хоча 520 фінансових організацій мають в своєму портфелі таку послугу. І в цю кількість не включені банки України. Як зазначають представники банківської спільноти, то для них лізинг – це дещо нове, не достатньо вивчене. Але вони вже активно працюють над цим питанням, щоб наступного року вже включити таку послугу в кредитний портфель для малого бізнесу.

Начальник департаменту НБУ Олександр Зальотов відзначив, що банкам буде складно ввійти на ринок фінансового лізингу. Оскільки не банківські конкуренти вже давно попереду і щоб досягти ефективних показників роботи в цьому сегменті потрібно не декілька років, а більше. Тим паче що потрібно конкурувати з лізинговими корпораціями.  Правда, питання в тому, що неможливо на 100% стверджувати, що банки відсутні в сфері лізингу. Вони є, просто подібну послугу більшість з них надає через інших юридичних осіб. Але це вже юридичне питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *