Податкова амністія: спостерігається позитивна динаміка

В цьому році для громадян України запроваджено податкову амністію. Її сутність полягає в тому, що з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року людина може самостійно задекларувати той не офіційний дохід та майно, яке вона отримала за рахунок прихованих джерел. Головне – заплатити з такого прибутку 5% при активах, які знаходяться в Україні, та 9,5% при наявності активів, які знаходяться за кордоном.

На кінець жовтня все більша кількість людей скористалася податковою амністією. Наразі в бюджет отримано більше ніж 6 мільйонів гривень, а загалом задекларовано більше 110 мільйонів гривень. І це лише за перші два місяці податкової амністії. Тенденції збільшення попиту на таку послугу збільшується з кожним тижнем, що відзначено Сергієм Марченко, очільником Міністерства фінансів України.

Представник податкової інспекції також зазначив, що в Україна наразі 27 мільйонів мають працездатний вік. Але проблема в тому, що лише 10 з них мають офіційне працевлаштування та систематично сплачують податки в бюджет держави. Інша половина, за словами Євгенія Олійникова, виконуючого обов’язки ДПІ, не декларують доходи впродовж останніх десяти років. При цьому у них не виникає проблем з матеріальним забезпеченням. У контролюючих органів виникають великі запитання до того, відкіля кошти на дороге майно та подорожі.  

Саме тому очільник ДПІ наголосив, що кожна людина, яка має гроші, але не має офіційного підтвердження з їх отримання, може мати великі проблеми. І щоб уникнути подібної ситуації він пропонує все-ж таки скористатися податковою амністією. 

В той же час представники уряду заявляють про те, що по закінченню податкової амністії вони почнуть застосовувати непрямі методи контролю. Тобто вони не зможуть одразу охопити все населення, тим паче що потрібно досягти економічного ефекту. Потрачені зусилля повинні компенсуватися тими грошима, які податківці зможуть утримати в бюджет. Тому не всі громадяни будуть одразу охоплені додатковими перевірками.

Довідка: не так давно в ЗМІ з’явилася інформація, що громадянин України може залишитися без своїх грошей – 26 млн. грн.. лише по причині того, що він не має змоги детально пояснити їх походження. А ситуація в тому, що мешканець Харківської області витратив вказану суму на придбання житла, автомобілів та земельних ділянки. Коли представники ДПІ поцікавилися в нього, відкіля ж в нього гроші, то він не зміг надати ні пояснень, ні документальних підтверджень. За цією справою було розпочато кримінальне провадження. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *