Локдаун по всій Україні приведе до втрат ВВП – прогноз НБУ

Наразі Україна реалізує політику територіального локдауну, коли кожна область самостійно в залежності від епідеміологічної ситуації, вирішує, які обмеження їй треба запровадити та наскільки обмежити бізнес. Але якщо всі області держави перейдуть до красної зони, то локдаун можуть провадити до всієї Україні. І тоді економіка держави буде знову в нестабільному стані, що безпосередньо вплине на національне господарство. Щодо подібної ситуації надав прогноз НБУ.

Дані представленого щомісячного звіту Національного банку України говорять про те, ще лише місячні карантинні обмеження для бізнесу за всією країною приведуть до того, що обсяг ВВП скоротиться на 0,3%. І цей прогноз є найбільш благо приємним для держави, оскільки фактично втрати можуть бути іще більшими. 

Представники НБУ звернули увагу на те, що місяць локдауну вплине не лише на обсяги ВВП, це також вплине і на фактичну потребу у державному фінансуванні бізнесу. Оскільки населення та комерційні компанії не мають змогу самостійно покрити понесені витрати, то прийдеться державі активно втручатися в процес матеріального забезпечення. І це знову потребує додаткових грошей, яких і так наразі не вистачає. Наприклад, наразі всі позитивні прогнози щодо макроекономічного зростання держави базуються на умові, що МФО надасть нам ще один транш кредиту. Самостійно ж забезпечити економіку потрібними ресурсами ми не можемо.

Нагадаємо, що нещодавно НБУ також погіршив всі макроекономічні показники для України як на 2021 рік, так і на 2022 рік. Так за прогнозами НБУ в поточному році спочатку року прогнозували ріст економіки на рівні 3,8-3,9%, наразі ж ці показники вже значно зменшені. І Україна не зможе вийти навіть на 3-3,1%. І це прогнози, які фактично скорегували у вересні місяці. Впродовж ще трьох місяців ситуація може кардинально змінитися, що також буде викликано суцільним локдауном за всією країною. 

Позитивним моментом в цій ситуаціє є лише те, що поки НБУ вдається стабілізувати курс національної валюти, особливо це відчутно останнім тижнем, коли курс гривні значно укріпився. Аналогічна ситуація і з обліковою ставкою, яка наразі стабільна вже впродовж декількох місяців і складає 8,5%.

Окрім локдауну, який вже активно обговорює влада, негативним фактором дестабілізаціє економіки України, НБУ називає велику інфляцію та стрімке зростання цін, особливо з початку осені. Що буде надалі, покаже лише час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *