Зарплати зростають значно меншими темпами, ніж зарплата українців

Статистичні дані свідчать про те, що в України сповільнилися темпи зростання заробітної плати. І це за умови, що загальний рівень цін в цей же період значно зріс. Деякі роботодавці стверджують, що вони підвищили оклади своїх співробітників, але реальні доходи громадян України у вересні місяці підвищилися лише на 0,5%. 

Державна служби статистики надала дані щодо офіційних даних за зарплатами українців. Так лідером за доходами, які пропонують українцям, і далі залишається  столиця. Середня заробітна плата в цій області складає 20658  грн, що значно перевищує середню за іншими населеними пунктами. Наприклад в Чернівцях середня зарплата майже вдвічі менше, ніж в Києві. Вона складає 11 000 грн. 

Лідерами за заробітною платою залишається сфера телекомунікації, IT-технології. В цьому сегменті зарплати в середньому досягають 26 000 грн. Не другому місці сфера фінансів та страхування, тут можуть сподіватися на доходи в розмірі 23 000 грн. Звичайно, зазначені цифри є середніми. Ринок праці наразі пропонує настільки різноманітні оклади, що кожен може як знайти пропозиціє з дуже високою заробітною платою (так у Києві спостерігаються вакансії з окладом в 100-120 тис. грн.), так і з дуже низькою. Наприклад, сферою з найменшими зарплатами названо бюджетну сферу.

Але фактично реальні доходи зросли лише на 0,5%, коли ціни на мінімальний пакет необхідних товарів за два місяці осені підвищилися на 15% І прогнози не втішні. Навіть НБУ звертає увагу на те, що потрібно реалізувати більш жорсткіші міри контролю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *