Чи можливо найближчим часом повернути молоді кваліфіковані кадри до України?

За попередніми підрахунками ООН 14 млн українців вимушено стали переселенцями. Хтось зовсім покинув територію держави, а хтось просто змінив регіон проживання. Більшість людей – це жінки та діти. Водночас чоловіки захищають нашу державу на фронті. Але для стабільного розвитку держави та для деякої хоча б стабілізації економічного сектору необхідно, щоб хтось працював над відновленням України. І для цього потрібні молоді кваліфіковані кадри.

Виникає логічне питання: як повернути ті кадри, які вже виїхали за кордон. І чи взагалі можливо це зробити найближчим часом? Саме над цим питанням вже замислюються експерти.

Слід зазначити, що жінки зможуть повернутися в Україну та у свої оселі тільки тоді, коли вони будуть відчувати себе в безпеці. Вони повинні бути впевнені в тому, що їх діти захищені, а самим їм не прийдеться знову тікати за кордон. Відповідно влада повинна замислитися над тим, щоб швидкими темпами будувати нові житлові квартали в тих регіонах, де безпечно. Людина при наявності роботи з радістю повернеться до України, наприклад, в безпечний Львів, чим знову буде жити під нічними обстрілами в Харкові. Тому перша запорука успіху в цьому питанні – це забезпечення безпеки.

Друге питання – це швидке відновлення інфраструктури в тих регіонах, які вже звільнили від загарбників, але в яких, на жаль, наразі дуже складно жити. Для цього потрібно відновити всі інфраструктурні споруди, додатково забезпечивши людей світлом, газом, водою тощо.

Також щось треба робити зі сферою освіти. Наразі ООН закликає уряд України передивитися принципи надання освітніх послуг. Складається ситуація, коли діти вже декілька років не можуть нормально навчатися. Зараз же багато навчальних закладів понівечені, немає впевненості в тому, що з 1 вересня діти зможуть сісти за парти. Саме тому регіонам, які зараз у безпеці, необхідно розв’язати це питання. Важливо швидко збудувати додаткові школі, можливо, забезпечити евакуацію навчальних закладів до інших регіонів. Наприклад, в тому ж Харкові зараз дуже багато університетів, студентів, які б змогли продовжити активне навчання на Західній Україні, але не можуть це зробити у своїй області.

Не слід забувати про соціальний захист. На жаль, бюджет України наразі пустий. Відповідно, виникають затримки з виплатою пенсій, стипендій, дитячих тощо. Переселенці не можуть отримати соціальну підтримку понад 4 місяці. І це тільки загострює проблему.

І наприкінці слід сказати, що сама держава повинна бути зацікавлена у наявності молодих кваліфікованих кадрів. Молодь не повернеться до держави, поки не зрозуміє, що вона їй потрібна. Це повинна бути комплексна програма підтримки, із забезпеченням житла, роботи, пільгового кредитування, матеріальної підтримки народження дітей тощо. І першим кроком повинна стати активна комунікація між владою та населенням. Влада повинна чути молоде покоління та її бажання, без додаткової корупції та бюрократії. Оскільки жодна держава не може активно відновлюватися та розвиватися без достатньої кількості мотивованої та активної молоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *