Де в Україні пропонують найвигідніші умови оренди комерційної нерухомості?

Наразі рушійною силою економічної стабільності та наповнення бюджету є малий та середній бізнес. Це розуміють усі – від робітників до безпосередньо самого уряду. Саме тому сприятливі та полегшені умови ведення бізнесу є запорукою подальшої стабілізації ситуації в країні. Але проблема в тому, що наразі виникла велика проблема з комерційною нерухомістю. І якщо онлайн компаній це не стосується, то ось офлайн організацій навпаки. 

Проблема не тільки в тому, щоб знайти вигідну пропозицію. Ключова проблема в тому, що необхідно додатково створити безпечні умови для робітників для зберігання товарів. І це все створює додаткові критерії пошуку.

Найбільш активними регіонами, які відновили вже економічну діяльність та активізували бізнес, є Київ, Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро та Львів. Відповідно тут зосереджена найбільша активізація малого та середнього бізнесу. І це формує ціни на комерційну нерухомість.

Наприклад, найменша вартість оренди комерційної нерухомості спостерігається саме на Полтавщині. І це при умові, що Полтава прийняла багато переселенців зі Сходу. Середня вартість там складає 1575 грн на місяць. Достатньо вигідні пропозиції є у Кривому розі та передмісті Дніпра. Там можливо знайти комерційну нерухомість за 1700-2000 грн. А вже у самому Дніпрі ціні стартують від 4500 грн. Відповідно працює просте правило: чим менше економічна активність регіону, тим менше орендна плата.

Стосовно західних регіонів, то тут теж актуальний такий принцип. Наприклад, найменші ціни на оренду спостерігаються у Луцьку. Там є багато пропозицій на рівні 2700-3000 грн. І це довоєнні ціни. Підвищення не спостерігається. В усіх інших регіональних центрах вартість орендованої нерухомості комерційного типу вдвічі більше. Наприклад, у Львові треба заплатити до 10 000 грн, а в Ужгороді трохи менше – 8550 грн.

Стосовно столиці, попри звільнення та поновлення роботи бізнесу, тут ціни наразі на комерційну оренду менше, ніж до війни. Наприклад, є багато пропозицій з позначкою до 12 000 грн. І це на 20-35% нижче, ніж до війни. Але поступово ціни підвищуються, а привабливі пропозиції зникають. Причина – до Києва повертаються не лише столичні підприємці, сюди звозять свої виробничі потужності й  компанії з постраждалих регіонів.

Якщо дивитися ціни на комерційну нерухомість в розрізі типів, то найпривабливіші пропозиції на офіси та магазини. А ось приміщення вільного призначення вартують набагато більше. Найвища ціна на приміщення, які можливо використовувати під СТО.

Позитивним моментом в цьому питанні є те, що наразі орендодавці налаштовані позитивно. Вони часто готові на обговорення умов співробітництва та в більшості випадків можуть надати непогану знижку. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *