До 95% компаній сплачують зарплату своїм співробітникам у конвертах

Даниїл Гетьманець, який обіймає посаду голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики України, офіційно заявив про те, що 95% всіх комерційних компаній сплачують заробітну плату в конвертах. Йдеться як про часткову, так і повну оплату. І хоча він не може офіційно підтвердити вказані дані, всі розуміють, що це українська реальність.

Він відмітив, що точно впевнений у таких тенденціях. Говорити про цифри дуже важко, оскільки це достатньо складне питання. Але Гетьманець впевнений, що більшість робітників наразі отримують заробітну плату в конвертах. Хтось отримує мінімальну оплату праці на картковий рахунок, а решту в конвертах. Хто взагалі не оформлений офіційно в штат компанії, а тому змушений отримувати свої законно зароблені гроші повз бухгалтерію підприємства. 

Цікавим моментом є те, що Гетьманець впевнений в тому, що більшість журналістів також є жертвами тіньової економіки. Йому складно представити, хто всі 100% своєї зарплати офіційно отримує на картку. За його думкою, наразі таких сфер народного господарства точно немає. 

За деякими дослідженнями мінімальна втрата держави від такого механізму приховування зарплат та податків складає 100 млрд грн. Це цифра щорічна. Він зазначив, що йдеться не лише про зарплату в конвертах. В Україні наразі активно використовують інший механізм – оформлення співробітників як підприємців. Таким чином роботодавець значно економить на сплаті податків, зокрема Єдиного соціального внеску та податку з доходів фізичних осіб. Вихід є, але для його впровадження та активного застосування необхідно реформування сфери. 

Гетьманець відзначає, що він виступає за активне зниження податкового навантаження на бізнес. Наприклад, зменшення відсотка за ЄСВ та ПДФО. Але перед тим, як це зробити, необхідно дуже ретельно перевірити бізнес. Перше завдання – це ліквідувати механізм оформлення в штат фізичних осіб-підприємців. Друге завдання – вже знизити відсоткові ставки за податками та обов’язковими зборами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *