Китай вимушено знизив облікову ставку та полегшив доступ до кредитних ресурсів

Центробанк Китаю прийняв рішення щодо того, щоб знизити ключові відсоткові ставки. Йдеться про два типи ключових ставок, які регламентують доступ населення та бізнесу до кредитних ресурсів. Оскільки головна проблема наразі – це стрімкий спад темпів зростання економічного добробуту як населення, так і держави в цілому. 

Такі заходи щодо зниження відсоткової ставки урядом Китаю реалізовані вперше з початку 2020 року. Наразі головна причина таких змін – це спроби влади підвищити доступ бізнесу до грошових ресурсів. Наприклад, в грудні 2021 року середня відсоткова ставка за бізнес-кредитуванням становила 2,95-3%, а з 17 січня рівень процентної ставки затверджено на рівні 2,85%.  Облікова ж ставка знижена з 2,2% до 2,1%.

Наразі звертаємо увагу на фактичний розмір відсоткової ставки для бізнесу в порівнянні з Україною. Влада України заявляє про те, що ставка в 9% є вигідною для розвитку підприємництва, коли влада Китаю вважає, що ставка у 2,85% є також достатньо високою. Правда, якщо порівняти банківські ставки для бізнесу без дотацій держави, то реально це вигідний варіант. Банки пропонують взяти гроші під 25-30%, надавши попередньо запоруку чи забезпечення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *