Українські банки змогли наростити обсяги гривневих кредитів

Статистичні дані свідчать, що банки за поточний рік змогли наростити обсяги гривневих кредитів. Збільшення обсягів кредитування спостерігається як у сегменті споживчих позик, та й у сегменті корпоративного кредитування.

Тож якщо проаналізувати сегмент споживчого кредитування, то приріст становив 24%. Йдеться якраз про кредити, видані у національній валюті – гривні. Кредитний портфель у цьому напрямі становить 209 мільярдів гривень. При цьому обсяг позик, виданих у валюті, значно скоротився. Зменшення становило майже 27%, а фактичний портфель оцінюється у розмірі 800 мільйонів доларів.

Щодо корпоративного сегмента, то ситуація складається подібним чином. Обсяги гривневих позик зросли, а обсяги доларових кредитів значно зменшились. Так, загальний кредитний портфель корпоративної галузі в гривні становить 505 мільярдів гривень. І це на 20% більше, ніж попередні показники. Обсяг валютного портфеля кредитування корпоративного сегмента зменшився на 8% і цього року станом на грудень становить 10,3 мільярда доларів.

Щодо самих фінансових установ, то найбільше зростання в сегменті кредитування показали такі банки як Райффайзен банк та Укргазбанк. Найбільше скорочення намітилося у ПриватБанку (-3,3%) та Сітібанку (-16%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *