Влада планує ліквідувати здатність бізнесу оформлювати на роботу ФОП

Система оптимізації податків, сутність якої полягає в оформленні реального робітника як фізичної особи-підприємця, відома більшості представників бізнесу. Так працюють багато компаній, що надає їм змогу значно зекономити на сплаті податків. Наприклад, при оформленні ФОП компанія сплачує лише 5% податків, коли при оформленні штатного співробітника необхідно сплатити 18% податку з доходів фізичних осіб, а ще додатково перерахувати Єдиний соціальний внесок в розмірі 22%.  Не забути потрібно й про військовий збір у розмірі 1,5%.

Так ось наразі влада замислюється над тим, щоб заборонити фізичним особам-підприємцям третьої групи співпрацювати з юридичними особами. Фактично, при запровадженні такого законодавства компанія не зможе  оформлювати ФОП як нового штатного співробітника. Це буде заборонено.

Влада вже заявила про те, що новий законопроєкт готовий. Це не прості заяви чи розмірковування, це реальна схема з детінізації економіки. Таким чином юридичні особи змушені будуть оформлювати в штат робітників. Влада не замислюється над тим, що фактично бізнес взагалі може сховатися й не показувати своїх співробітників. Правда, при такому варіанті влада передбачила великі штрафи та санкції.

З позитивних моментів слід зазначити той факт, що при реалізації зазначеної вимоги, поступово буде зменшено податкове навантаження на бізнес. Планується змінити відсоткові ставки за Єдиним соціальним внеском й податком з доходів фізичних осіб. За думкою експертів, такі кроки хоча б якось зможуть змінити відношення бізнесу до податкових зобов’язань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *