Довіра до українських єврооблігацій прагне до нуля

Нещодавно представники НБУ та влада заявляли про те, що вони змінили вектор руху і шукають додаткові ресурси не через зовнішні, а внутрішні позики. Але сьогоднішня ситуація на внутрішньому ринку України показала протилежне. Ціна продажу облігацій внутрішньої позики нижча за номінальну вартість. І це свідчить про те, що все-таки довіра до уряду та стабільності економіку впала. 

Основна проблема, яка спричинила таку ситуацію, – це не зовсім коректні заяви уряду України. Так Кабінету Міністр України заявив про те, що вони ухвалили рішення про затримку певних виплат за облігаціями. Зокрема, це стосується так званих «зелених» облігацій, які належать ДТЕК ВІЕ. На підтвердження своїх запевнень на рахунках Ощадбанку було заблоковано близько 19 мільярдів гривень, які були призначені саме для погашення «зелених» облігацій. Звичайно, варто зазначити, що така поведінка стосується лише вказаної компанії. Щодо інших інвесторів виплати таки було здійснено. Але постає цілком логічне питання: чому використовується вибірковий принцип, а не всеосяжний. За діючим законодавством держава має виконати зобов’язання перед усіма своїми кредиторами. 

Поведінка на ринку, яка склалася сьогодні, цілком адекватна. Навіщо купувати облігації тієї країни, яка не виконує своїх обіцянок і заявляє про те, що вона не погашатиме своїх зобов’язань перед інвесторами. Питання риторичне. 

У результаті ціна на єврооблігації впала у середньому на 3,5%. І чим більший термін погашення цінних паперів, тим більший відсоток зниження їхньої вартості. Наприклад, на 5-ти літні облігації внутрішньої позики зниження спостерігалося на рівні 3-3,2%. Для справедливості зауважимо, що сама компанія ДТЕК ВІЕ також не розуміє, що відбувається. Вона вже заявила про якусь дискримінацію міжнародному співтовариству. Було вказано факт того, що такими діями Україна підриває будь-яку довіру вкладати у неї гроші. І якщо зараз такі маніпуляції мають одиничний характер, то хто може гарантувати, що в майбутньому ситуація не зміниться. 

А поки що залишається лише стежити за цим конфліктом і сподівається на те, що Україна виконає свої зобов’язання та не підірве довіру внутрішніх та зовнішніх інвесторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *