Економіка України поступово відновлюється, але за рік прості українці збідніють на 25-30%

Загальна ситуація в економіці Україні поступово характеризується як стабільна. Після значної паніки та виходу з ринку всіх представників бізнес спільноти, поступово українські підприємці поновлюють свої потужності. Відповідно ВВП держави потроху збільшується. Але сказати про повне відновлення народного господарства точно не приходиться. Окрім того, така ситуація дуже вплинула на добробут простих українців, більшість з яких у перші три місяці повністю залишилася без роботи (за різними опитуваннями в Україні до 60-70% безробітних).

Позитивним фактором, який може пожвавити українську економіку, може стати зняття повних обмежень на експорт наших товарів за кордон в країни Європейського союзу. Таким чином перед виробниками відкриються міжнародні ринки, хоча на внутрішньому ринку може й виникнути дефіцит деяких товарів, але значне зростання їх вартості. Виробнику більш зручно продавати свою продукцію на інші ринки ЄС у валюті, чим у гривні на вітчизняному ринку, де платоспроможність покупців значно нижча.

Стосовно рівня добробуту населення, то експерти також не так скептично оцінюють ситуацію. Так уряд наразі вже підвищив багато соціальних виплат для населення, додатково впроваджені різні дотації та пільги для внутрішньо переміщених осіб. Відповідно пенсії та соціальні виплати люди будуть отримувати в повному обсязі та в більшому розмірі.

Люди, які втрати свої доходи, поступово зможуть знайти роботу. Ніхто не каже про те, що рівень заробітної плати буде на тому ж рівні, що й до війни. Але вже на початку літа ринок працевлаштування поступово розширить можливості для різних професій.

На початку війни ООН прогнозувала, що 80-90% населення України буде знаходитися за межею бідності. Щоб ООН зробила такі прогнози, відповідно люди мають щоденно отримувати близько 2 доларів на день. Наразі це 70 грн (приблизно). За місяць рівень доходу не повинен перевищувати 2 000 грн. Експерти зазначають, що це дуже скептична оцінка. В Україні наразі точно 90% людей не отримують нижче зазначеної цифри. Відтак казати просто про катастрофічну бідність точно не прийдеться.

Знов таки, за прогнозами експертів в середньому за рік доходи українців знизяться на 25-30%. Правда це з урахуванням того, що воєнна ситуація не буде більш критична, ніж зараз. Інше питання виникає в тому, чи зможе Україна повернути кваліфіковані робочі кадри, які покинули Україну. І як швидко вона це може зробити. На цю ситуацію впливає дуже багато факторів. Це і воєнна ситуація в державі, і соціальна підтримка біженців в країнах, куди виїхали люди. Наразі вже йдеться про те, що до 60% тих, хто виїхав з України, повернулися додому. Інша частина поки повертатися не планує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *