Зарплати населення в Україні зменшилися на 50% в порівнянні з довоєнними доходами

Національний Банк України виступив з офіційними даними щодо економічної ситуації в державі та висловив прогнози щодо подальшого розвитку подій. 

Однією з основних проблем наразі є значне скорочення доходів простих українців. У приватному секторі за попередніми прогнозами люди втратили до 50% доходу. Найкращий прогноз – скорочення показника складає 30%.  Найгірша ситуація спостерігається в будівельній галузі та промисловості. Обидва сектори економіки майже призупинилися. Наприклад, будівництво наразі зменшено на 80-90%. Більшість об’єктів просто законсервовано, а в найгіршій ситуації – зруйновано. Правда, останнім часом західні області заявили про поновлення будівництва житлових комплексів. Причина – значне збільшення населення, яке фактично знаходиться в регіоні.

Позитивним моментом є те, що в травні ситуація з рівнем доходів населення значно покращилася у порівнянні з квітнем. Наприклад, водії та фармацевти змогли в травні отримати доходи майже на тому рівні, який був до війни. Працівники агропромислового комплексу навіть покращили своє становище та змогли отримувати доходи на 25-35% вище, ніж попереднього місяця.

Влада заявляє, що така ситуація стосується лише бізнес-структури. Такого значного зменшення зарплат в бюджетній галузі точно немає. Але практика свідчить також про інше. Наприклад, державним службовцям доходи зменшили на 30-40%. Про це офіційно на початку березня заявив прем’єр-міністр України. Водночас у своїй промові він стверджував, що таке скорочення не стосується медиків та вчителів. Але наразі більшість викладачів та науковців скаржаться не лише про затримку зарплати, але й про анулювання деяких надбавок та додаткових виплат.

Стосовно рівня доходів домогосподарств, то Національний банк висловився про позитивну тенденцію. У промові було сказано про те, що домогосподарства в Україні отримують достатній рівень забезпечення. І навіть, якщо хтось з членів родини втратив роботу, то держава виплачує соціальні виплати. Правда, питання значних затримок всіх виплат обговорено не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *