Глава НБУ: Ставки за кредитами і депозитами знижуватимуться

Процентні ставки за кредитами і депозитами знижуватимуться в якості реакції на червневе зниження облікової ставки НБУ до 6%. Про це повідомив на брифінгу глава Національного банку Кирило Шевченко .

“Ми бачимо, що трансмісійний механізм щодо зниження ключової ставки ще не спрацював, і ми очікуємо подальшого зниження процентних ставок по депозитах. Відповідним чином будуть реагувати і ставки по кредитах”, – сказав він.

За словами глави НБУ, в динаміці депозитних ставок вже спостерігаються деякі зрушення, зокрема за півроку за станом на 1 липня середньозважена ставка по депозитах бізнесу знизилася більш ніж на 5 процентних пункту – майже до 5,3%, а по депозитах домогосподарств – на 3 , 2 процентних пункту – до 10,5%.

“З початку року ставки кредитування знижені. Середньозважена ставка за кредитами для бізнесу станом на кінець серпня становила 9% річних. Ставки по кредитах для фізосіб знижуються не так швидко, ми не бачимо там стрімкого зниження процентних ставок, але все ж воно є”, – додав він.

  • На початку червня НБУ вдруге поспіль знизив облікову ставку на 2 процентних пункту – до 6%. Це найнижчий рівень в історії незалежної України. При цьому регулятор оголосив про завершення циклу швидкого пом’якшення політики НБУ.
  • 23 липня правління НБУ зберіг облікову ставку в 6% . У Нацбанку уточнили, що на цьому ж рівні регулятор має намір утримувати ставку до кінця 2020 року , в 2021-22 роках планується підвищення до 6,5%.
  • 3 вересня НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *