Глобальне подорожчання з 1 грудня 2021 року. На що очікувати простим українцям?

Експерти попередили українців, що їм потрібно готуватися до глобального подорожчання з 1 грудня 2021 року. І головних причин таких цінових змін є декілька. По-перше, за останні дні можна спостерігати різкий стрибок курсу долара, що безпосередньо спричинить і ціновий сплеск на іноземні експортовані товари. По-друге, на 1 грудня заплановано чергове зростання мінімальної заробітної плати до 6500 гривень (зараз мінімалка становить 6000 гривень). І далі про те, що зросте в ціні вже через кілька днів.

Першою категорією товарів, на яку буде збільшено ціну, експерти називають продукти харчування. Зростання становитиме від 5 до 20% зокрема. Так ціна буде підвищена на м’ясні та ковбасні вироби, яйця, фрукти та овочі. Звичайно, це буде пов’язано і з передноворічними святами, і зі зростанням загальних витрат на виробництво таких продуктів харчування. Не обійдеться без підвищення тарифів на комуналку. Так Нафтогаз уже виступив із офіційними заявами, що все-таки ціни на газ для населення будуть підвищені. На скільки і коли це станеться, поки що не ясно. Все-таки є невелика ймовірність того, що цього не буде, залишається. 

Багато перевізників у великих містах заявили про те, що вони також підвищать тарифи на громадський транспорт. Слід зазначити, що 1 грудня стане лише черговою датою підвищення. Оскільки у столиці та інших регіонах ціни на громадський транспорт зростають уже з літа цього року. 

Оскільки  загальні витрати бізнесу зі зростанням мінімальної оплати праці та абсолютного значення єдиного соціального внеску для підприємців також зростуть, то всі товари та послуги будуть підвищені прямо пропорційно зазначеним значенням. І якщо хтось із представників бізнес-середовища не встигне це зробити з 1 грудня 2021 року, обов’язково це зробить з 1 січня.

 Плюс лише в тому, що соціальні стандарти також підвищать. Так з 1 грудня будуть перераховані пенсії та вся соціальна допомога. Але, звичайно, все як завжди: зростання мінімальної зарплати та пенсій не зможе покрити ті витрати, які реально ляжуть на плечі простих українців у зв’язку із черговим зростанням цін абсолютно на всі категорії товарів та послуг. Адже не варто забувати, що інфляція лише за останні 2-3 місяці становила 10-20%, коли в цей період ні про яке підняття доходів громадянам не йшлося. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *