Інфляція в Туреччині прискорюється. Удар по Ердогану

У червні інфляція в Туреччині знову зросла, що – принаймні відклало шанси на зниження процентних ставок, запропоноване президентом Ердоганом.

Як оголосив Турецький статистичний інститут (TUIK), інфляція в червні склала 17,5 відсотка над Босфором, проти 16,6 відсотка місяцем раніше. Це значення виявилося вищим від ринкових очікувань аналітиків, що чекали лише 17 відсотків. У місячному вирахуванні інфляція склала 2%.

Річна динаміка інфляції в Туреччині досягла найвищого рівня за більш ніж 2 роки (з травня 2019 року). Так, багато в чому це пов’язано з торішнім ефектом бази – феноменом, який ми спостерігаємо в усьому світі. Наприклад, найвища інфляція була зафіксована в категорії «транспорт» (26%), що пов’язано з більш високими цінами на нафту на світових ринках, ніж рік тому. Крім того, також в Туреччині були зняті деякі обмеження, пов’язані з пандемією, що призвело до появи «відкладеного попиту» у багатьох галузях. 

Також слід зазначити збільшення на 20% категорії «продукти харчування і безалкогольні напої», яка грає найбільшу роль в турецькій інфляційної кошику (з питомою вагою 26%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *