Кабінет Міністрів України впроваджує нову економічну програму розвитку у воєнний час

Нещодавно Кабінет Міністрів України представив на загальний розгляд нову стратегію розвитку держави, яка спрямована на стабілізацію економіки та ринку фінансів в умовах війни. В рамках такої стратегії розроблено вісім цільових програм, які теоретично повинні розв’язати усі проблеми суспільства. Зокрема, йдеться про значне скорочення ВВП, великий рівень безробіття, зниження обсягів кредитування тощо.

Одним з ключових напрямків зазначеної стратегії має стати грантова підтримка малого та середнього бізнесу. Невеликі компанії вітчизняного походження уже найближчим часом зможуть отримувати безплатне цільове фінансування на розвиток власної справи. І це стане одним з найкращих рішень за останні часи, оскільки комерційні структури наразі знаходяться в режимі очікування. А з підняттям облікової ставки питання доступності кредитних запозичень для них одразу стало закритим. 

Звичайно, фінансування зазначених грантів буде проходити не з державного бюджету, а шляхом залучення до програм міжнародних інвесторів та фондів. 

Підтримка бізнесу додатково дозволить не лише підтримати вітчизняного виробника в таких складних умовах, але й створить умови для стабілізації ринку праці. Оскільки наразі існує великий офіційний рівень безробіття, яким він є насправді оцінити складно. За неофіційною інформацією до 60-65% населення залишилися без роботи.

Також в зазначеній стратегії, яка буда презентована урядом, є програми щодо відновлення постраждалої інфраструктури, запуску кредитного сегмента та будівництва. За статистикою до 80% всієї будівельної галузі наразі не функціонує. Відповідно від цього втрачає держава, робітники, суміжні галузі народного господарства.

Коли зазначена програма стратегічного розвитку запрацює та хто зможе виділити кошти на її впровадження, питання залишається відкритим. Поки влада лише анонсувала теоретичну основу, коли буде втілено практичну, покаже час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *