Коли чекати на відновлення банківської системи в Казахстані?

Нещодавно Центробанк Казахстану виступив з офіційною заявою про те, що всі банківські установи припиняють свою діяльність. Це викликано тією ситуацією, яка склалася в країні та певними обмеженнями, які застосовані для її стабілізації. 

Наразі уряд Казахстану заявив про те, що протести вже пригнічено, а ситуацію стабілізовано. Відповідно буде відновлена і робота банківської системи. Але це буде реалізовано в декілька етапів, оскільки наразі неможливо відновити всі процеси банківського сегмента. В деяких регіонах залишається напруженою ситуація, є певні обмеження в роботі мережі Інтернет, проводяться певні заходи боротьби з тероризмом. 

Перший етап відновлення було запущено 10 січня. Мета – виконання соціально значущих платежів для населення та юридичних осіб зі сторони держави та інших суб’єктів господарювання. Влада заявляє про те, що поки не йдеться по відновлення саме міжнародних платіжних операцій. Відновлюються лише внутрішні розрахунки. Також відновлюються операції з цінними паперами, які обертаються на внутрішньому фондовому ринку. При цьому здійснити операцію можливо лише в національній валюті – тенге. 

Міжнародні валютні та операції з міжнародними цінними паперами наразі заблоковані. Коли вони почнуть здійснюватися, поки не відомо. Влада прагне максимально забезпечити безпеку банківського сектору, лише потім повністю відновлювати діяльність всіх сегментів ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *