Обсяги іпотечного кредитування в Україні у 2022 році вже почали зростати

За статистичними даними 2022 рік вже розпочався зі стрімкого зростання обсягів іпотечного кредитування. Йдеться саме про іпотеку під 7%, яка надається громадянам України за державною програмою. Так лише за перший тиждень 2022 року обсяги збільшилися на 4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Такі кредити в Україні надають тільки уповноважені фінансові установи, їх не така велика кількість. Наприклад, активними учасниками іпотечної програми є Ощадбанк, ПриватБанк та інші.

Загальна ж сума кредитів за програмою минулого року склала 1,2 млрд грн, що надало змогу 1,4 тис. позичальників скористатися послугами іпотечного кредитування. При цьому попри те, що програма націлена найбільше на кредитування первинного ринку, до 80% всіх об’єктів, придбаних за кредитні кошти, це нерухомість саме вторинного ринку. І лише 20% від підписаних договорів видається на придбання квартир первинного ринку.

Цікава інформація щодо того, яка кількість заявок залишається без розгляду Міністерства фінансів. Нагадаємо, що пільговий кредит родина чи громадянин України зможуть отримати лише за умови, що Мінфін профінансує пільгову ставку. Так ось у 2021 році з 1,8 тис. заявок профінансовано було 1,4 тис. заявок. Загальний же обсяг кредитування минулого року збільшилися на 4,8% загалом. 

Нагадаємо також про те, що наразі всі громадяни України, які встановили на телефон мобільний застосунок «Дія» можуть замовити послугу про перевірку кредитної історії. Додатково люди отримують автоматичне сповіщення про зміну кредитного рейтингу та перевірку кредитної історії. Це надає можливість забезпечити собі захист своїх даних та уникнути неприємних ситуацій, коли сторонні особи на чужий паспорт отримують онлайн позики. Зараз таких ситуацій дуже багато, і частково це пов’язано з тим, що громадяни не мають своєчасної інформації щодо того, хто намагався перевірити їх кредитну історію та в який час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *