Мінфін України надав перший транш на відбудову українських міст

Міністерство фінансів за дорученням уряду направило перший транш фінансування на відбудову українських територій, які раніше постраждали від російського вторгнення та піддалися значним руйнуванням. Розмір першого траншу наразі становить 1 млрд грн. Джерело – не фінансова підтримка інших країн, як думає більшість світових експертів, а саме резервний фонд держави.

За офіційною заявою Дениса Шмигаля перший транш фінансування буде розподілений між чотирма областями – Київська, Сумська, Чернігівська та Житомирська. Найбільший розмір буде направлено саме на відновлення столиці, громада зможе отримати понад 400 млн грн. Всі інші області будуть отримувати від 100 до 250 млн грн. 

Хоча немає чітко затверджених напрямків, на що області можуть витратити ці гроші, за словами уряду, першочергове завдання – це відбудова саме інфраструктури міста та області. Наприклад, в тій же Чернігівській та Сумській областях було зруйновано безліч теплотрас, газопроводів тощо. Тому саме ці питання стануть головними для органів місцевого самоврядування.

Особливість наразі фінансування в тому, що головним координатором цього процесу буде на Міністерство фінансів, яке в більшості займається питанням розподілу грошей. Наразі це питання стане відповідальністю саме Міністерства розвитку громад та територій.

Звичайно уряд розуміє, що зазначеної суми в 1 млрд грн замало для повного відновлення міст. Але це перший транш, який надає змогу відновити саме критичну інфраструктуру, яка важлива для людей, промисловості, бізнесу. Без цього не можливо буде перезапустити економіку вказаних областей. Оскільки наразі навіть в Києві, де повна тиша та повернулось багато людей, підприємці не мають можливості відновити бізнес.

Людей звичайно цікавить питання матеріального відшкодування втрат, яких вони зазнали під час війни. Наприклад, багато сімей залишилися без житла. Поки уряд обіцяє розв’язати це питання та відшкодувати збитки, але коли ця програма почне діяти та чи вистачить наразі коштів на цей напрямок роботи, питання відкрите.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *