Санкції та війна обвалила акції Росії на 70%

Початок війни Росії та ряд економічних санкцій, які було введено стосовно країни з боку світових лідерів, призвели до того, що 24 лютого акції багатьох гігантів держави впали до історичного мінімуму. Йдеться зокрема про ряд цінних паперів таких компаній як “Сбербанк”, “Тінькофф”, “ВТБ”. В середньому вони впали в ціні на 70%. Саме такий рекорд зафіксовано на Лондонській біржі.  На Московській біржі коливання не такі значущі, але зниження вартості акцій також суттєве.

Найбільше зменшення фіксується на акції Сбербанку. Компанія втратила лише за декілька годин наступу Росії до 73%. Наразі вартість однієї акції становить 2,45 долара.  Компанія “Тінькофф” втратила трохи менше. Вартість однієї акції цієї компанії 24 лютого коштувала 17,27 долара, що на 65,4% менше, ніж учора.

Але банківська система та чинні гіганти цього сегмента не єдині, хто значно втратив в ціні. Також падінні фондового ринку стосується й сировинного сегмента. Наприклад, “Газпром” втратив 35% в ціні, “Роснефть” – 32%, а компанія “Новатек” – 50%.

Розпочата війна Росії впливає не лише на фондовий ринок та вартість цінних паперів. Коли більшість акцій російських компаній впали в ціні, то такі цінності як нафта та золото значно зросли. Також значно зріс в ціні й долар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *