На розвиток малозабезпеченим українцям з бюджету держави вже виділено 100 млн грн

В поточному році влада запускає новий соціальний проєкт, який націлено на розвиток малого бізнесу серед соціально вразливих категорій громадян. Наразі вже затверджено Порядок надання державної дотації та алгоритм її використання тими особами, хто виконує всі вимоги та може отримати кошти на власну справу. Нормативний документ прийнято 2 лютого.

Для фінансування програми виділено понад 100 млн гривень. Головним розпорядником цих коштів визначено Міністерство соціальної політики. Саме під його керуванням будуть розподілені кошти тим претендентам, хто зможе надати всі документи до міського або районного центру зайнятості та пройти відповідне навчання.

Треба відразу зрозуміти, що фінансова допомога надається за умови, що її отримувач зможе її повернути після відкриття власної справи. Це як певний різновид позики, але під нульовий відсоток. Перевага в тому, що власнику бізнесу надається можливість зменшити своє фінансове навантаження шляхом сплачених податків та страхових внесків. Фактично через три роки після надання безоплатної допомоги бізнесмен повертає державі лише залишок між розміром отриманого кредиту та сплачених податків, ЄСВ. Таким чином це стимулює підприємців офіційно працевлаштовувати громадян та сплачувати відповідні податки. Якщо за три роки вийде, що загальна сума сплачених податків перевищує загальну суму допомоги, то повертати взагалі нічого не потрібно.

Допомога не надається в готівковій формі. Отримувач коштів має змогу лише сплачувати рахунки за придбані матеріали, отримані послуги тощо. Тобто гроші спрямовуються на виробництво та розвиток власної справи.  Використовувати їх за власним призначенням людина точно не зможе. Максимальний розмір фінансової підтримки за затвердженим Порядком встановлюється на рівні 15 мінімальних зарплат. З урахуванням зарплати на 1 січня на рівні 6500 грн допомога може становити 97500 грн.

Поки ще жоден громадянин України таку допомогу не отримав. Подати заявку на участь в проєкті можуть люди, які не мають роботи та стоять на обліку в центрі зайнятості. Надання допомоги буде розглядати спеціально створена комісія при центрі зайнятості. Людина повинна бути надати певний перелік документів, серед яких обов’язково і бізнес-план. Вимог до нього немає, він може бути створений у довільній формі. Якщо ж претендент не має навичок розробки фінансового плану, центр зайнятості повинен забезпечити йому навчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *