Найбільшу приватизацію в Одесі завершено, гроші до бюджету отримано

Днями завершилася одна з найбільших угод із приватизації в Одесі, яка надала можливість українському бюджету додатково отримати близько 235 мільйонів гривень додаткових коштів. Саме стільки покупець в особі компанії «Каплор» перерахував до бюджету за покупку Одесавінпрому.

Нагадаємо, що «Одесавінпром» – це одне з найстаріших виноробних підприємств, що працюють як на території Одеси, так і всієї України. Воно історично займалося виробництвом винної продукції, переходячи з рук до рук, з однієї до іншої організаційно-правової форми. З початком незалежності України «Одесавінпром» працює у формі акціонерного товариства закритого типу. Але, незважаючи на це, з літа 2021 завод почали поступово готувати до приватизації.

Продаж із приводу приватної приватизації «Одесавінпром» відбувався у формі відкритого аукціону. Подавати заявки теоретично могли всі компанії, які відповідали вимогам. Загалом зареєструвалося і надалі взяло участь 12 комерційних компаній. За результатами конкурсного відбору та на основі аукціонних засад перемогу здобула компанія «Каплор».

Що відомо про нового покупця: компанія “Каплор” територіально знаходиться в Україні, Одеській області. За реєстраційними даними вона займається виробництвом вина та інших подібних продуктів.

Перевагою приватизаційного процесу є факт того, що «Каплор» під час укладання угоди підписала не лише договір купівлі-продажу. Вона також стала учасником договору про збереження гарантій щодо самого заводу та його співробітників. Новий власник повинен зберегти як саму архітектурну спадщину тих об’єктів історичної цінності, які є у заводу, так і дотриматися всіх соціальних гарантій щодо працівників.

Днями операція завершилася і компанія «Каплор» перерахувала до бюджету України, зокрема до Фонду державного майна, усю суму 240 мільйонів гривень, як було передбачено умовами угоди. І вона стала четвертою в рейтингу операцій із приватизації малим бізнесом об’єктів державної власності та обсягом виручених ресурсів. Зокрема, до топ трьох угод із приватизації за останні роки увійшли такі об’єкти як готель «Дніпро», Львівська виправна колонія та підприємство «Електронмаш».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *