Що робити, якщо дзвонять колектори з приводу чужого боргу: офіційні роз’яснення НБУ

Представники Національного банку України виступили з офіційними роз’ясненнями для громадян України, які на регулярній основі отримують дзвінки та погрози від колекторів з питань чужих кредитів. Підставою для такого виступу стали неодноразові скарги та заяви звичайних людей. Вони наголошують на тому, що колектори порушують усі існуючі норми поведінки і ті правила, які затверджені законом.

НБУ нагадав, що цього року було затверджено етичні норми поведінки колекторів. І саме тому регламент спілкування таких співробітників із боржниками та поручителями має змінитися в позитивному напрямку.

Так ось представники Національного банку України категорично заявили про те, що колектори не можуть дзвонити знайомим, друзями та іншим родичам позичальника. Такі повноваження є в організації лише у тому разі, якщо суб’єкт є спадкоємцем чи поручителем за кредитом. Інших підстав для таких можливостей немає.

Але, звісно, одна заборона та рекомендації НБУ ще не звільняють громадян України від настирливих дзвінків колекторів за чужими боргами. І для таких ситуацій НБУ надав рекомендації. Наприклад, необхідно самостійно попередити колекторів про те, що вони не мають повноважень на дзвінки та спілкування. Необхідно уточнити назву компанії та ПІБ співробітника, записати розмову на диктофон. Якщо ці дії аж ніяк не допоможуть виправити ситуацію, необхідно подати скаргу. І тут ключовий аспект: скарга подається не лише до правоохоронних органів, а й до НБУ. Потрібно надати письмове прохання на дії конкретної компанії. І Центробанк має на них відреагувати. Адже саме новий закон № 1349-ІХ дає змогу Національному банку України застосовувати до порушників різноманітні штрафні санкції. Також він отримав повноваження виключати компанії із реєстру колекторів.

Представники НБУ зізналися, що вони зробили все, щоб роботу саме «чорних» колекторів на території України було повністю припинено. Але треба зауважити той факт, що такі фірми все ж таки присутні на фінансовому ринку. Основна причина – це багата кількість сумнівних макрофінансових організацій, сервісів онлайн кредитування, які перепродують проблемні кредити не зовсім порядним колекторам. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *