Нові можливості для дітей: плата від використання українських надр надасть можливість оплачувати навчання

Володимир Зеленський на черговій прес-конференції презентував новий проект, спрямований на можливість українських дітей у майбутньому здобути безкоштовну освіту. Точніше, оплачувати освіту у вищих навчальних закладах діти зможуть самостійно. Саме такі можливості можуть відкритися для людей, які народилися після 2019 року.

У чому суть ідеї: Президент України пропонує створити спеціальний Фонд, на який щомісяця надходитимуть рентні платежі від використання українських надр. Кошти потім використовуватимуться будуть не на державні потреби, як це робиться зараз. Вони будуть зараховуватися на спеціальний рахунок дитини. І за 18 років накопичиться чимала сума. За попередніми підрахунками – не менше ніж 10 000 доларів. Якщо ж запустити приватне інвестування, подібне до приватного пенсійного забезпечення, то можна накопичити ще більшу суму.

Саме такий законопроект буде внесено на розгляд до 10 грудня поточного року. Такі заяви озвучив Президент України Володимир Зеленський, висунувши пропозиції щодо використання ренти з метою оплати освіти. Він виступив ініціатором запровадження у практику і економічних паспортів українців. Їх зможуть отримати вже діти, народжені у 2019 році. Щоправда, поки що це питання обговорюється. Чи запровадять такі паспорти для дітей, народжених після ухвалення законопроекту, чи вже декілька років тому.

Володимир Зеленський уточнив, що поки що розглядаються різні варіанти. Влада не виключає факт того, що перерозподілятимуться не тільки рентні платежі. Можуть використовуватись різні варіанти накопичення. Також було зазначено, що на рівні держави буде встановлений мінімальний розмір платежів та зарахувань на рахунок. І якщо виявиться, що з якихось причин рентні платежі не зможуть забезпечити мінімальне зарахування коштів, держава датуватиме такі гарантії.

Звичайно, така ідея має здоровий глузд і в багатьох європейських країнах така практика існує. Головне – щоб за такий законопроект проголосували та ввели його у дію. Тоді майбутнє покоління здобуде реальну можливість самостійно оплатити вищу освіту. Хоча слід зазначити, що сума в 10 000 доларів – не така велика, як може здатися на перший погляд.

Нагадаємо, що з поточного року мінімальну вартість контракту збільшено. І знайти пропозицію із оплатою а 1 рік денного навчання у 25-30 тис. грн. не так просто. Медичні факультети встановлюють вартість 50-60 тис. грн., тобто 2 тис. доларів у середньому. За 6 років навчання зі здобуттям магістерського рівня вже зараз необхідно 12 тис. доларів. А скільки знадобиться коштів через 18 років, поки дитина зростатиме, питання відкрите. Але навіть такий варіант краще, ніж нічого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *