НБУ назвав головні причини падіння національної валюти

Ситуація на валютному ринку в Україні за останній місяць кардинально змінилася. Якщо перша половина листопада характеризувалася стабільністю і дозволяла говорити про якусь стабілізацію національної валюти, то останній тиждень місяця та перші дні грудня свідчать про абсолютно іншу ситуацію. Курс гривні різко впав, що спричинило панічні настрої на валютному ринку. І якийсь час Національний банк України взяв вимушену паузу, але сьогодні виступив із офіційними поясненнями щодо такої ситуації.

Основна причина девальвації пояснюється банальним співвідношенням попиту та пропозиції на іноземну валюту. Так на початку листопада, як запевняє НБУ, попит був невеликий, і фактично пропозиція перевищувала існуючу потребу ринку. Відповідно, працювали природні правила економіки: знижується попит, знижується ціна на товар. У даному разі на валюту.

Також позитивним моментом стала активна співпраця Міжнародного валютного фонду та України. Оскільки МВФ позитивно оцінив роботу українського уряду та перерахував нам черговий транш кредиту, то й ринок характеризувався стабільністю.

У другій половині листопада ситуація різко змінилася. Так виник значний попит на валюту. Він викликаний багатьма чинниками, основний з них – це значна закупівля валюти енергетичними компаніями. Їм необхідний долар та євро для здійснення розрахунків. Не варто списувати з рахунків і нестабільну політичну обстановку, яка пов’язана і з розташуванням міграційних скупчень людей біля кордону з Україною, масовим скупченням військ тощо. Така ситуація впливає не лише на психологічну атмосферу, а й на валютні коливання, стабільність валютного ринку.

Якщо взяти за основу офіційні розрахунки Міжнародного валютного фонду, то до кінця 2021 офіційний курс гривні становитиме 27,32 гривні за 1 долар. А вже у 2022 році він може становити 27,43 гривні. Хоча вітчизняні аналітики скептичніше ставляться до таких оцінок і заявляють про те, що офіційний курс гривні може значно впасти нижче зазначеної позначки.

І лише експерти компанії Morgan Stanley вірять у стабільність української економіки та в те, що до 2023 року офіційний курс гривні може становити навіть 25 гривень за 1 долар. Такі прогнози здаються дуже оптимістичними, особливо за умови, що на початок грудня курс перешугнув офіційну позначку в 27 гривень. Але звичайно вірити в такі прогнози ніхто не забороняє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *