Навіщо потрібен аудиторський висновок компаніям в «Дія City»

Галузь інформаційних технологій вже багато років займає провідне місце у формуванні ВВП України. Але слід сказати, що поки конкурувати наші ІТ-компанії з міжнародними конкурентами не можуть. Це обумовлено багатьма факторами, в тому числі й економічними. Щоб частково вирішити цю ситуацію уряд запропонував спеціальний податковий режим – Дія City. Основна його концепція була прийнята влітку минулого року. На початку грудня 2021 року були розроблені податкові особливості запровадження такого режиму. Залишилося зовсім трохи – внести відповідні зміни в податкове та процесуальне законодавство. Попередньо питання повинні були вирішити вже в січні поточного року, але навіть у лютому поки вони не обговорювалися на сесійному засідання Верховної Ради.

Які можливості пропонує Дія City

Такий податковий режим створено спеціально для ІТ-компаній. В ньому можуть працювати як вітчизняні, так й закордонні фірми. Принципова різниця тільки в тому, якими нормами законодавства вони будуть керуватися.  Спеціальний податковий режим передбачає сплату податку на виведений капітал. Це саме те, про що так довго казав Президент України. Податок на прибуток для таких суб’єктів застосовуватися не буде. Це вже вирішено.  

Фірмам гарантують забезпечення інтелектуальної власності з урахуванням європейських стандартів. Приймати на роботу працівників вони можуть як за трудовими договорами, так і за контрактами. Принципової різниці немає. Податки вони за співробітників все одно будуть сплачувати. Це й податок з доходів фізичних осіб, і Єдиний соціальний внесок, й військовий збір. Але, наприклад, той же податок на доходи фізичних осіб вони будуть сплачувати за ставкою 5%, а не 18%.

Навіщо потрібен аудиторський висновок

Наразі виникає складність в тому, що за чинним законодавством такі компанії повинні будуть проходити обов’язкову аудиторську перевірку. Причина – ніхто не буде перевіряти, відповідає фірма певним умовам входу в зазначений податковий режим чи ні. Відповідно запропоновано, щоб кожен платник податків системи Дія City щорічно завантажував аудиторський висновок.

Резиденти мають змогу самостійно обирати аудиторську компанію. Також від необхідності проходження такої обов’язкової форми контролю звільнили стартапи та іноземні компанії, які тільки перейшли в статус резидентів. Звільнення – впродовж перших трьох місяців.

Звичайно, таку норму про аудиторську перевірку бізнес сприйняв скептично. Але треба зрозуміти, що аудит – це незалежна перевірка, її проводять комерційні фірми, відповідно у них немає на меті знайти якомога більше порушень та нарахувати якомога більше штрафів. У них взагалі немає повноважень застосовувати певні варіанти відповідальності щодо об’єкта перевірки.

Аудит дозволяє підтвердити правдивість даних, представлених в бухгалтерській звітності. Тобто аудитор надає можливість користувачу звітності зрозуміти, чи відповідає реальний фінансовий стан фірми тому, що представлено в документах. І це важливо для інвесторів, кредиторів, органів контролю. Додатково аудитори не лише виявляють помилки, але й надають рекомендації щодо усунення певних порушень в бухгалтерському та податковому обліку. Правда питання в іншому – у вартості. За послугу аудиту необхідно платити, скільки, залежить від ціноутворення та рівня конкретної фірми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *