Покупців нерухомості додатково будуть перевіряти податківці

Вже з 5 лютого 2022 року вступають в дію чинні норми законодавства України, які додатково передбачають перевірку покупця в момент угоди купівлі-продажу нерухомості та подальшого оформлення права власності на придбаний об’єкт.  Це нововведення обґрунтовано нещодавно підписаним сумісно Наказом Міністерства фінансів та Міністерства юстиції України.

Відтепер, коли державні реєстратори чи нотаріуси будуть реєструвати право власності на придбану нерухомість, вони повинні будуть додатково запросити інформацію про покупця. Запит щодо отримання відомостей буде направлено до Державної податкової інспекції. Саме вона повинна бути перевірити інформацію щодо платника податку. Для цього в податкову інспекцію необхідно надати повне Прізвище, ім’я, по батькові та так званий ідентифікаційний код платника податку.

Більш детально не відомо, що саме будуть перевіряти податківці. Звичайно, процес перевірки буде направлено на реалізацію податкової реформи та податкової амністії, що була проведена напередодні. Якщо людина до цього не мала ніяких статків та купує таку дорогу цінність як нерухомість, виникає питання, звідкіля вона взяла гроші. Сам Наказ опубліковано напередодні лише 31 січня поточного року. Фактично пояснень щодо його сутності надано не було. Але факт того, що додаткові перевірки зі сторони держави активно впроваджуються в практику є вже не теорією, а підтвердженим фактом.

Відповідно незрозумілим є питання відповідальності покупців у певних випадках. Як людина, яка купує нерухомість і теоретично немає для цього фінансових можливостей, буде відповідати перед законом. І чи буде вона взагалі це робити, бо гроші для підписання угоди вона могла отримати від батьків, друзів, родичів тощо. Таким чином поки більше запитань, чим відповідей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *