Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом

В липні 2022 року Україна завершить співробітництво з Міжнародним валютним фондом за раніше підписаною програмою фінансування. Останній транш в рамках зазначеної програми буде отримано влітку поточного року. Ніяких інших домовленостей по фінансуванню немає.

Ще декілька днів тому уряд держави заявляв про те, що він планує відмовитися від подальшої співпраці з МВФ. Йдеться саме про 2022 рік. За думкою влади, Україна повинна вчитися самостійно знаходити резерви та додаткові напрямки фінансування. Бо постійна залежність від кредитних ресурсів не може в майбутньому забезпечити гарні та ефективні результати.

Але вже наразі Денис Шмигаль, який обіймає посаду прем’єр-міністра України, заявив про подальшу співпрацю України та Міжнародного валютного фонду. Уряд заявляє про необхідність отримання додаткових ресурсів від МВФ, оскільки Україна не зможе самостійно покрити дефіцит державного бюджету.

Також було зазначено, що Україна прагне розширити спектр співробітництва з іншими державами та партнерами, оскільки можливості роботи з Міжнародним валютним фондом вичерпали свої ресурси. Наразі вектор розвитку бачать в активізації відносин з Європейським Союзом. Причина – впровадження нових механізмів та програм для розвитку та економічного зростання, оскільки Міжнародний валютний фонд фінансує визначені напрямки та реформи. Це не завжди задовольняє потреби самої України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *